birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 31.03.2020 13:18

Fahrettin Altun, bağış kampanyasını eleştirenleri hedef aldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınına yönelik başlattığı bağış kampanyasını eleştirenlere tepki gösterdi

Fahrettin Altun, bağış kampanyasını eleştirenleri hedef aldı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün (30 Mart) kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada , ekonomik güçlüklere karşı yurttaşlara maddi yardım yapma kararı aldıklarını belirtti, ancak söz konusu yardım için yine yurttaşlardan ‘bağış’ talep etti.

Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası” sloganıyla başlattığı kampanya ise yurttaşlardan yoğun tepki çekti.

Tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, kampanyaya tepki gösteren yurttaşları hedef aldı.

Altun, yurttaşlar tarafından tepki çeken paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Milli dayanışma, devletin halktan para istemesi değil, bütün dünyanın yaşamakta olduğu böyle bir badirede milletin her ferdiyle sınıf, ideoloji, siyaset ayırmadan birbirine destek olmasıdır. Ucuz hesaplar uğruna bu dayanışmaya taş koymaya çalışanları millet affetmez.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız