birgün

14° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 26.10.2021 12:08

Fahrettin Altun, DW Türkçe'yi hedef aldı: Türkiye-Almanya ilişkilerini zehirliyorsunuz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İstenmeyen kişi krizi bir sonraki krize kadar bitti" başlıklı haber üzerinden DW Türkçe'yi hedef aldı, "Sadece 'yalan haber' yapmıyor, Türkiye-Almanya ilişkilerini de zehirliyorsunuz" dedi.

Fahrettin Altun, DW Türkçe'yi hedef aldı: Türkiye-Almanya ilişkilerini zehirliyorsunuz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İstenmeyen kişi krizi" ile ilgili bir haber üzerinden DW Türkçe'yi hedef aldı.

"İstenmeyen kişi krizi bir sonraki krize kadar bitti" başlıklı haberde, Erdoğan'ın 'istenmeyen kişi' açıklaması sırasında Güney Kore'de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Erdoğan'la yüz yüze görüşmeyi ve büyükelçilerin "istenmeyen kişi" ilan edilmesi kararını kabine toplantısı sonrasına bırakmayı tercih ettiği ifade ediliyor.

DW Türkçe'nin haberinde, "Erdoğan'ın talebine sıcak bakmayan Çavuşoğlu, Erdoğan'a "büyükelçiler 'istenmeyen kişi' ilan edilirse, ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım" mesajını iletti. Ancak Erdoğan'ın bu mesaja "Yapacak bir şey yok" yanıtı verdiği iddia ediliyor" deniliyor.

Sosyal medya hesabından söz konusu haberin fotoğrafını paylaşan Fahrettin Altun, "Dışişleri Bakanımız bu sözde haberi dün gece yalanladı. Buna rağmen bu yalanda ısrar ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Altun, paylaşımında şunları söyledi: "Amacınız, habercilik yapmak olsa bu sözde haberi geri çeker ve özür dilerdiniz. Sadece “yalan haber” yapmıyor, Türkiye-Almanya ilişkilerini de zehirliyorsunuz."