birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 03.03.2021 19:37

Fahrettin Koca: Sinovac aşısı hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor

Hacettepe Üniversitesi tarafından açıklanan Sinovac aşısının Faz-3 sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fahrettin Koca, “Bizim tecrübemiz de hastaneye yatışların engellendiği yönünde" dedi.

Fahrettin Koca: Sinovac aşısı hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sinovac aşısının genel etkinliğinin yüzde 83,5 olduğunu ve hastaneye yatışları yüzde 100 engellediğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Sinovac aşısının Hacettepe Üniversitesince (HÜ) açıklanan Faz-3 sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Koca, "Bugün Sinovac aşısının Türkiye Faz 3 sonuçları açıklandı. Buna göre genel etkinlik yüzde 83,5 ve hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor. Klinik çalışma 10 binden fazla gönüllüde yapıldı. 9 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. Bizim tecrübemiz de hastaneye yatışların engellendiği yönünde" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'de Sağlık Bakanlığınca koronavirüs ile mücadele kapsamında toplumsal bağışıklığın kazanılması için Çin'den getirilen Sinovac firmasının geliştirdiği CoronaVac aşısının Türkiye Faz-3 sonuçları açıklanmış; Hacettepe Üniversitesince yapılan açıklamada aşının etkililiği yüzde 83,5 hastanede yatışı engelleme oranının ise yüzde 100 olarak tespit edildiği bildirilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol