birgün

25° AÇIK

MEDYA 13.09.2020 19:18

Fatih Altaylı da Cavit Çağlar’ı yalanladı: Vallahi de billahi de öyle dedi

Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar’ın, Fatih Altaylı tarafından aktarılan, “Yorum yapanı kulağından tutar atarım” cümlesini yalanlaması ardından Fatih Altaylı da Cavit Çağlar’ı yalanladı.

Fatih Altaylı da Cavit Çağlar’ı yalanladı: Vallahi de billahi de öyle dedi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Olay TV'nin sahibi Cavit Çağlar'ın 'yorum yapanı kulağından tutar atarım' cümlesini yalanlamasıyla ilgili açıklama yaptı. Altaylı, ''Vallahi de billahi de öyle dedi demekten başka ne diyebilirim ki'' ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı, Cavit Çağlar'la Olay TV hakkında merak edilenler üzerine yaptıkları konuşmayı yayımlamıştı. Çağlar'ın bu konuşmadaki "yorum yapanı kulağından tutar atarım" sözleri büyük bir tepki toplamıştı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Altaylı'yı yalanlayan Çağlar, ''Gazeteciler kendi işlerini yaparlar, asla benim müdahalem olamaz. Olay TV de profesyonel gazetecilere yöneticilere emanettir. Yayın ilkelerimiz doğrultusunda Onların editoryal bağımsızlığının garantisi de benim. Yıllardır gazeteci arkadaşlarımla birlikte yayıncılık yapan biri olarak, 'gazetecileri kulağından tutar atarım' demedim, diyemem. Ben hem siyasetçi olarak hem medya patronu olarak gazetecilerle hep dostane bir ilişki kurdum" ifadelerini kullanmıştı.

Çağlar'ın sözleri üzerine Medyakoridoru'na açıklama yapan Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Vallahi de billahi de öyle dedi demekten başka ne diyebilirim ki. Böyle bir şey uydurmak için ne gerekçem olabilir ki. Dediği her şeyi yazdım. Hatta bir kaç şeyi de yazmadım."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız