birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 02.05.2020 15:13

Fatih Altaylı'dan kendisini tehdit eden MHP'li Enginyurt'a yanıt

Gazeteci Fatih Altaylı, kendisini tehdit eden MHP'li Cemal Enginyurt'a yanıt verdi. "Herkes haddini bilecek" diyen Altaylı, "‘Ne yapacaksın?’ diye soranlar var. Ne yapacağım. Tabii ki, yargıya gideceğim" dedi

Fatih Altaylı'dan kendisini tehdit eden MHP'li Enginyurt'a yanıt

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin" diyerek kendisini tehdit eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'a köşesinden yanıt verdi. Altaylı, “Tehdit ve hakaret ve hedef gösterme öyle kolay işler değil. Herkes haddini bilecek” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından Fatih Altaylı'nın "İnanç vergisi alınsın" başlıklı yazısına atıfta bulunarak, "Fatih Altaylı denen zavallı, gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin" diyerek Altaylı'yı tehdit etmişti.

"YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIM"

Bugün köşesinde MHP'li Enginyurt'un tehdidine yanıt veren Altaylı ise MHP'li vekille yargı önünde hesaplaşacağını söyledi.

"Tehdit ve hakaret ve hedef gösterme öyle kolay işler değil. Herkes haddini bilecek" diyen Altaylı, Cemal Enginyurt ile Ali Türkşen arasında geçen polemiği de hatırlattı.

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Söylemediğim, ağzımdan çıkmayan sözler üzerinden bana tehdit ve hakaret kampanyası yürüten iki vekil hakkında ‘Ne yapacaksın?’ diye soranlar var. Ne yapacağım. Tabii ki, yargıya gideceğim. Tehdit ve hakaret ve hedef gösterme öyle kolay işler değil. Herkes haddini bilecek. Bu kadar mı? Evet bu kadar! Bazı okurlar ise ‘Birkaç gün önce sağlık çalışanlarına dokunanı döverim boyum 190 diyordun. Cemal Enginyurt’a da desene’ demişler. İki nedenle böyle bir şey söylemem.

1- Kendisi öyle veya böyle bir milletvekili. Seçmenlerine saygımdan ötürü böyle bir şey söyleyemem.

2- Aynı kişi daha önce emekli Albay Ali Türkşen’e sallamış Türkşen’den "Yiğidim buradan boş sallama, yakın düşeriz bir gün laf çakmak nasıl olur kısa mesafeden gösteririm ben sana. Türk Ordusu'nun şerefini iki paralık edenlerle yan yana durmaya devam...” yanıtını alınca sesi soluğu ve hatta nefesi kesilmişti. Yani anladınız siz onu..."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız