Habertürk'ün iki yazarı Fatih Altaylı ile Nagehan Alçı arasındaki polemik sürüyor. Fatih Altaylı, son olarak Alçı'ya isim vermeden eleştirilerde bulundu.

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya: Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ile köşe komşusu Nagehan Alçı arasındaki gerilim sürüyor.

Fatih Altaylı yine isim vermeden Nagehan Alçı'ya yanıt verdi.

Altaylı, şunları yazdı:

"Sürekli olarak “Fatih Altaylı bilmem kim ile kapıştı, Fatih Altaylı ile bilmem kim arasında bilmem ne polemiği” gibi zırva yorumlar okumaktan sıkıldım.

Emin olun ki, kimse ile kapışmıyorum.

Bazı fikirlerle ya da uygulamalarla kapışıyorum zaman zaman ama bunların öznesi kapıştığımı iddia ettikleri kişiler değil.

Üstelik “kapıştığım” söylenen kişilerin bazılarını gerçekten hiç tanımıyorum, varlıklarından haberim yok, yazdıklarını, fikir sahibi olduklarını ve hatta olduklarını dahi bilmiyorum, duymamışım.

Bazılarını ise elbette biliyorum ama aylar yıllardır ne yazdıklarını okumamışım bile. Çünkü biliyorum ki, kendi fikirlerini ya da olmayan düşüncelerini değil kendilerine söyleneni yazıyorlar.

Asla muhatabım falan değiller.

Bu yüzden de hedef almam söz konusu değil.

Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım. Alıyorum da...

Biri ile kapışacaksam da bunu yıllardır hep yaptığım gibi adıyla, sanıyla yaparım.

Ama emin olun artık o değerde bir gazeteci de pek görmüyorum.

O yüzden de kimse ile kapışmıyorum.

Onlar benimle kapışıyor olabilirler.

Ama ondan da benim haberim olmuyor."

NE OLMUŞTU?

Geçen günlerde, "Dingo'nun ahırına hoşgeldiniz" başlıklı bir yazı kaleme alan Fatih Altaylı, "Sınırlarımızı delik deşik etmekle kalmayıp, evlatlarımızı da delik deşik eden bu gizli işgal ordusu nasıl olur da elini kolunu sallayarak bu ülkenin her tarafında gezebilmektedir." demişti.

Nagehan Alçı ise Altaylı'nın yazısının ardından Habertürk'teki köşesinde isim vermeden Türkiye'nin göçmen politikasını eleştirenleri hedef almıştı. Alçı, "Kaba ırkçılık ve vandal faşizmden bile çok daha tehlikeli olan şey Türkiye’de 9-10 senedir yaşayan 5 milyon insanı bu ülkeden atma projesini sözde entelektüel kılıflarla sunmaya çalışmaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı bugünkü yazısının "Roma İmparatorluğunu göç yıkmıştı" başlıklı bölümünde Nagehan Alçı'ya tepki gösterdi. Altaylı, isim vermeden Alçı'ya "Böyle bir meseleyi gündeme taşıyanlar, yalakalık uğruna 'Faşist' diye yaftalanamaz." diye yanıt vermişti.