birgün

27° AZ BULUTLU

Fatih Altaylı: Grup yönetimi Veyis Ateş’i izne yolladı; aklanır döner, aklanmaz gider

Habertürk yazarı Fatih Altalı, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Paramount otelde kaldığını söylediği Habertürk sunucusu Veyis Ateş hakkında, "Grup yönetimi Veyis Ateş’i izne yolladı. Bu aşamada başka ne yapacaktı!" dedi. "Aklanır döner, aklanmaz gider" diyen Altaylı, "Ben ise yazılarımı zaten yazacağım. İznim bitince de geri geleceğim. Meydanı kimseye bırakmaya niyetim yok" ifadelerini kullandı.

MEDYA 09.06.2021 14:14
Fatih Altaylı: Grup yönetimi Veyis Ateş’i izne yolladı; aklanır döner, aklanmaz gider
Abone Ol google-news

Habertürk yazarı Fatih Altalı, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Paramount otelde kaldığını söylediği Habertürk sunucusu Veyis Ateş'in, grup yönetimi tarafından izne çıkarıldığını söyledi.

Altaylı bugünkü yazısında, "Hemen bir iki düzeltme yapayım. Dünkü yazımda 'Gazetecilik sınıf atlama aracı olmamalı' dedim. Bazıları 'Veyis Ateş’e gönderme yapıyor' diye yazdı. Yanlış" ifadelerini kullandı.

"Gönderme sadece Veyis Ateş’e değil. Geniş bir gazeteci kitlesine" diyen Altaylı, şöyle devam etti: "Nasıl anlatsam bilemiyorum ama şöyle özetleyebilirim. Bir iki yıl önce bir gazeteciye dostları yaş günü partisi düzenlediler. 50 kadar davetli ile. İş adamları, sanatçılar, hoş kadınlar. Kalabalık ve neşeli bir parti. Ama gazetecinin bir tane bile gençlik arkadaşı, çocukluk arkadaşı, ilkokul arkadaşı, lise arkadaşı, hatta üniversite arkadaşı bile yoktu. Tamamı gazetecilikte güce, şöhrete eriştikten sonra edindiği arkadaşlardı. Gazetecilik onun geçmişi ile çevresi ile bağlarını koparmıştı besbelli. Artık başka bir sınıfın adamıydı. Elbette zamanla insanların çevresi değişir ama bu kadar mı! Ya da yeni çevreye sadece zenginler, ünlüler ve sosyetikler mi girer? Kimileri de çevresine sadece siyasetçileri, üst düzey bürokratları doldurup, güç sahibi olmaya çalışır. O kadar çoklar ki!"

"Elbette bunlarla da görüşürüz, işimiz gereğidir" diyen Altaylı, "Ama çevremiz bunlara dönüştü mü sorun olur! Kastettiğim bunlardı, bambaşka bir yere dönüşenler. Bir kişi değildi anlayacağınız. Dün akşam da Teke Tek’i veda ederek bitirdim. Çok açık biçimde 1 ay tatil yapacağım dedim çok önceden planlanmış bir tatil. Ama buna da anlam yüklemişler. Veyis Ateş yüzünden demişler. Elbette ki, Veyis Ateş’in bir açıklama yapmamasından rahatsızım. İslamcıların da anlayacağı dille söylemek gerekirse Mecelle'nin 67. hükmü der ki, 'Sakite bir söz isnat olunmaz. Lakin Ma'rız-ı hacette sükut beyandır.' Ama Veyis Ateş açıklama yapmıyor diye de her taşında emeğim olan, bugünün ortamında özgürce yazabildiğim bir yeri bırakıp gidecek halim yok" ifadelerini kullandı.

Grup yönetiminin Veyis Ateş’i izne yolladığını belirten Altaylı, "Bu aşamada başka ne yapacaktı! Aklanır döner, aklanmaz gider. Ben ise yazılarımı zaten yazacağım. İznim bitince de geri geleceğim. Meydanı kimseye bırakmaya niyetim yok. Biline!" dedi.

VEYİS ATEŞ'İN AÇIKLAMASI

Ekrana çıkmaması hakkında Odatv'ye konuşan Veyis Ateş, "Sonrasına kamuoyu açıklaması yapacağım" demişti.

"Ekrana çıkmamasının Sedat Peker'in açıklamalarıyla ilgisi var mı?" sorusuna Ateş, "Peker'in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler tamamen benimle alakalı" yanıtını vermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun