Google Play Store
App Store

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sokak hayvanlarının 'uyutulma' adı altında öldürülmelerine karşı olduklarını söyledi.

Kaynak: İHA
Fatih Erbakan: "Sokak hayvanlarının uyutulmasına kesinlikle karşıyız"
Fotoğraf: DepoPhotos

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, sokak hayvanların 'uyutulması' adı altında öldürülmelerine karşı olduklarını söyledi.

Konya’nın ilçe belediyelerinde teşekkür ziyaretlerine devam eden Erbakan, gazetecilerle bir araya geldi.

Sokak hayvanlarıyla ilgili iktidarın hazırlamakta olduğu yasa tasarısına ilişkin soruları da yanıtlayan Erbakan, sokak hayvanlarının 'uyutulmasına' karşı olduklarını, sokak hayvanlarının modern merkezlerde bakılmalarını ve bu merkezlerin internet üzerinden izlenebilir olmasını önerdiklerini söyledi.

Erbakan'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Biz sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız. Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır. İnsani bir davranış da değildir. Bazı batı ülkelerinde bu yapılıyor olsa bile onları taklit etmemiz doğru bir davranış değildir. Biz Yeniden Refah Partili belediyelerimizle seçim öncesinde de ifade ettiğimiz gibi bu hayvanlarımızı mutlaka toplamak, sokaklarımızı başıboş köpeklerimizden arındırmak ancak bu hayvanlarımızı da en güzel şartlarda, en modern, gelişmiş merkezlerde yaşamlarını devam ettirmek istiyoruz.

Veterinerler ve uzmanlar gözetiminde, bu merkezlerde 24 saat internet üzerinden canlı yayınla halkımız tarafından takip edilebilmesi, izlenebilmesi, halkımızın ziyaretine her zaman için açık olması ve burada en iyi şartlarda bu hayvanların yaşatılması bizim hedefimizdir. Bununla ilgili belediyelerimiz şimdiden kollarını sıvadılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak hiçbir canın alınmasını onaylamıyoruz. Bu hayvanların uyutulmasına karşıyız. Modern ve gelişmiş merkezlerde, her türlü destek sağlanarak son derece önemlidir.”