birgün

16° AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.09.2021 19:40

Fatih Erbakan tuhaf aşı açıklamalarına devam ediyor

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, aşı karşıtı olmadıklarını belirterek, “Mecbur kalındığında Türkovac, aşıların içinde en uygunu olarak düşünülebilir" dedi. Erken seçim ihtimalini yüksek gördüklerini belirten Erbakan, “Hiçbir ittifaka kapımızı kapatmadık” diye konuştu. Erbakan, seçim barajının sıfır olması gerektiğini söyledi.

Fatih Erbakan tuhaf aşı açıklamalarına devam ediyor

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu Buluşmaları kapsamında geldiği Kayseri'de Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Yeni sanayide esnafı gezdi, tatlı ikramında bulundu.

Partisinin il başkanlığını hizmete açan Erbakan, burada yaptığı açıklamada, koronavirüs aşılarına ilişkin şunları söyledi:

“Başından beri süreçle ilgili şüphelerimizin olduğunu ifade ettik. 2020 Mart ayında 'Bu işin içinde iş var, şüphe duyuyoruz' diye ifadelerde bulunuyoruz. Bu virüsün Allah tarafından değil de laboratuvar ortamından çıkması insanların aklına soru işaretleri getiriyor. Bunu üreten çevreler ne için, hangi amaca ürettiler? Bilim adamları diyorlar ki; 'Bir salgının pandemi olması için nüfusun yüzde 10'unu öldürmesi lazım'. Şu ana kadarki rakamlara göre 10 binde 6, ölüm oranı. 10 binde 6'nın da 10 binde 5'i 65 yaşın üzerinde kronik hastalığı olan. 65 yaşın altında 10 binde 1'e düşüyor. Ölüm riski, 40 yaşın altında daha da aşağı düşüyor, 18 yaşın altında milyonda 1'lere düşüyor. Böyle düşük risk için 7-8 milyar insanı aşılayacağız. Bu son derece mantıksız.

Normalde piyasaya sürülmesi için geçmesi gereken aşamalar en az 6 sene süren aşıyı, birden bir acil kullanım onayı diye bir şey çıkarıp gözü kapalı dünya üzerinde 6 milyar insana vurulmaya çalışılıyor. 'Acil kullanım onayı verdik' dediğiniz aşı mRNA teknolojisini kullanıyor. mRNA teknolojisi demek hücre çekirdeği içine etki edebilen bir teknoloji demek. Hücre çekirdeğinin içine etki ettiğiniz zaman Allah vermesin çok ciddi sonuçların ortaya çıkması mümkün. Mutasyonlar gibi, sakat doğumlar, kuyruklu insanlar, hayvan postuna sahip insanların doğumu gibi korkunç sonuçlara yol açabilmesi mümkün"

“MECBUR KALIRSAK TÜRKOVAC AŞISINI OLABİLİRİZ”

Erciyes Üniversitesi'nde geliştirilen Türkovac aşısını, aşılar içinde ehveni şer olarak gördüklerini söyleyen Erbakan; "Bu kadar düşük bir risk karşılığında aşı olmayı düşünmüyoruz. Hiç aşı olmamak en iyisi bana göre. Ancak mecbur kalınırsa mRNA teknolojisi kullanmayan aşıların yaptırılması ancak mümkün olabilir. Bu noktada mecbur kalındığında Türkovac, aşıların içinde en uygunu olarak düşünülebilir" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol