birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.02.2020 18:33

Fatih Portakal: Ülkede iktidarın istemediği karar olamaz

Gazeteci Fatih Portakal, Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK) 1. Daire, Gezi Davası mahkeme heyetinde görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni vermesine tepki gösterdi.

Fatih Portakal: Ülkede iktidarın istemediği karar olamaz

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) 1. Daire, Gezi Davası mahkeme heyetinde görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi. Gazeteci Fatih Portakal, soruşturmaya tepki gösterdi.

Dün görülen Gezi Parkı Davası'nda tüm sanıklar için beraat kararı çıkmıştı. Tek tutuklu sanık olan Osman Kavala'nın tahliyesine ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yeniden gözaltına alınmasına karar verilmişti.

HSK 1. Daire, Gezi Davası mahkeme heyetinde görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

Gazeteci ve FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ise yaşanan bu gelişmelere tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Portakal, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkede iktidarın istemediği karar olamaz. Olursa ya manevradır ya da hainliktir. Hukuk devleti olmak böyle bir şey demek ki! Adalete güven karnesine bir yıldızlı puan daha..."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız