birgün

24° AZ BULUTLU

Fatih'te öğrencilere istismar suçlaması: Öğretmene 269 yıla kadar hapis istemi

Fatih Atik Ali İlkokulu'nda öğrencilerine istismar ettiği ve ailelerine söylememeleri için tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklanan M.B isimli öğretmen hakkındaki soruşturma tamamlandı. 9 yaşındaki 13 çocuğun velisinin şikayetçi olduğu 50 yaşındaki öğretmen M.B. hakkında savcılık, birden fazla ve zincirleme şekilde "Cinsel istismar", "Kötü muamele" ve "Hakaret" suçlarından toplam 269 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

GÜNCEL 06.05.2022 11:08
Fatih'te öğrencilere istismar suçlaması: Öğretmene 269 yıla kadar hapis istemi
Abone Ol google-news

İstanbul Fatih'te bulunan Atik Ali İlkokulu'ndaki 13 öğrencinin öğretmeni olan M.B.'nin bir öğrencisini farklı zamanlarda ve birden fazla kez, vücudunun çeşitli yerlerine dokunarak dizlerine oturttuğu ve "Annene sana dokunduğumu söylersen seni döverim" diyerek tehditte bulunduğu öne sürüldü.

Bazı öğrencilerine sarılarak, dokunarak cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla M.B.'nin bazı öğrencilerine de çöpünü attırıp suyunu aldırarak kötü muamelede bulunduğu belirtildi.

ÇOCUKLARI TEHDİT ETMİŞ

Bazı çocukların kulağını çektiği, bağırdığı, fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı da anlatılan iddianamede, şüphelinin istismarda bulunduğu bir başka öğrencisini ise "Babanıza söylerseniz sizi keserim. Sakın annenize babanıza haber vermeyin, sizi öldürürüm" diyerek tehdit ettiği de iddianamede yer aldı.

AİLELERİNE ANLATTILAR

Bir kız öğrencinin kendi el yazısıyla uğradığı istismarı ve kötü muameleyi anlattığı, diğer mağdur anlatımlarının birbirlerini doğruladığı ve mağdur çocukların ailelerine durumu anlatmalarının da sözlerinin itibar edilebilir olduğunu gösterdiği ifade edildi.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

Şikayet üzerine 23 Şubat'ta tutuklanan şüpheli M.B.'nin birden fazla kez ve zincirleme olarak "Çocuğun cinsel istismarı", "Kötü muamele" ve "Hakaret" suçlarından her bir çocuk için ayrı ayrı olmak üzere toplam 100 yıl 4 aydan 269 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. Öğretmen M.B. önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol