birgün

14° AÇIK

SPOR 11.08.2021 23:21

Fatih Terim'den Falcao açıklaması: Kadroda yoksa bir sebebi vardır

St Johnstone maçı öncesi basın açıklaması yapan Fatih Terim, Falcao'nun kadroya alınmamasıyla ilgili, "Sürekli Falcao'yu soruyorsunuz. Ben de ısrarla cevap veriyorum. Kadroda yoksa, bir sebebi vardır. Sebep demeyelim, teknik bir karar diyelim. Bu daha doğru olur" görüşünü dile getirdi.

Fatih Terim'den Falcao açıklaması: Kadroda yoksa bir sebebi vardır

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi ön elemesinde oynayacağı St Johnstone maçı öncesi teknik direktör Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. Fatih Terim, Radamel Falcao'nun kadroda olmamasına ilişkin, "Sürekli Falcao'yu soruyorsunuz. Kadroda yoksa, bir sebebi vardır. Sebep demeyelim, teknik bir karar diyelim. Bu daha doğru olur." dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fatih Terim, yarınki maçta kalede İsmail Çipe'nin oynayacağını söyledi.

Terim, maçla ilgili, "Rakip beni hiç şaşırtmadı. Maçın nasıl geçeceğini söylemiştim. 10 kişi kalıncaya kadar da bahsettiğim gibi gelişti. Burada da maçın çok değişik geçeceğini düşünmüyorum. St. Johnstone beni hiç şaşırtmadı. Maçın nasıl geçeceğini söylemiştim. 10 kişi kalıncaya kadar da bahsettiğim gibi gelişti. Burada da maçın çok değişik geçeceğini düşünmüyorum. Böyle maçların anahtarı ilk 10-15 dakikadır. Biz o süre içinde 2-3 net pozisyon bulduk ama bunları değerlendiremedik, onları değerlendirseydik buraya farklı bir avantajla gelebilirdik" dedi.

İskoçya'da ateşli bir taraftarın önünde maç oynayacaklarını belirten Terim, "Enteresan bir başlangıç yaptık, full tribünlerle PSV'de. Bayraklar hazırlanmış, koltuklara konmuş, yarın da full oynanacak burada. Bir tek biz full oynayamıyoruz, umarım biz de bir gün full oynarız. İskoçya, İngiltere, İrlanda, Galler... Buralarda çok maç oynadım. Ateşli bir taraftar olacağını biliyorum, buna da alışkınız" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol