birgün

21° AÇIK

Fatih Terim'e milli takımı bıraktıran olay

Fatih Terim niye istifa etti dayak ve mekan basma olayı neydi?

GÜNCEL 26.07.2017 17:01
Fatih Terim'e milli takımı bıraktıran olay
Abone Ol google-news

Fatih Terim Milli Takım'dan istifa haberi ile gündeme oturdu. Spor dünyası bu son dakika istifayla çalkalanırken Fatih Terim kararını Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığı görüşmede aldı. Peki Fatih Terim niye istifa etti dayak ve mekan basma olayı neydi?

Fatih Terim'in istifa noktasına getiren Çeşme'de karıştığı bir olay oldu. Fatih Terim'in Alaçatı'da 'damatlarının dükkanını şikayet ettiği' gerekçesiyle kavgaya karıştığı iddiaları ortaya atılmıştı. Mekanı basılan Selahaddin Aydoğdu Terim'in işyerine yaptığı baskından dayak yiyerek ayrıldığını söylemişti. Fatih Terim de mekan basma olayını düzenlediği bir basın toplantısında kabul etmişti. Edepsiz bir teklife icabet ettiğini ifade eden Fatih Terim, şunları söylemişti;

"Ailem ve ülkem çok çok büyük değerdir. Vazgeçilmezimdir. Onların hiçbirine laf söyletmeyeceğimi bilmeniz gerekir. Söylenirse de neler yapacağımı tahmin edersiniz. Bu değerlerime laf söylendiğinde gereğini yapmadığım olmamıştır. Türkiye Futbol Direktörü bunu yapmamalıydı diyenler var. İnanın bu konuda en hassas olan benim. Ali Dürüst'le de konuştum. Konuşmayacaktım ama doğruları anlatmak istiyordum".

"Bir baba her zaman ailesini korur. Bu uğurda ne olursa olsun, korur. Damadım Ahmet'in ablasına yapılan hakaret, tehdit ve taciz var. Benim haberim yoktu, kendileri halletmeye çalışmışlar. Edepsiz bir teklif aldım, ben de gereğini yaptım. Konu bitince de oradan ayrıldım.-Memnun muyum, hayır. Hiç memnun değilim. Adımın böyle biriyle anılmasından memnun değilim. Bu fotoğrafta yer almaktan memnun değilim. Ama ben masanın başında, çocuklarıma ben futbol direktörüyüm, bunu yapamam diyemem, ben böyle bir insan değilim. Açıkçası, ben o kişiyi olayı çözmik için aradım. Ancak aldığım cevaba karşı, daha da sinirlendim. Dostlarım aradı, gitmene gerek yok dedi. Ama ben gittim. Davete icabet ettim."

GÖRDÜĞÜM YERDE DÖVECEĞİM

Kebapçı Aydoğdu ise DHA'ya yaptığı açıklamada, şunları söylemişti:

"Olayın bizimle alakası yok. Sadece komşuyuz. Aramızdaki duvarı tahta çitle bölmeye kalktılar. Ahşaptan 7 metre uzunluğunda böldüler. Çarşı yönetimi uyardı zaten onları. Ben şikayet etmişim yönetimi ben doldurmuşum gibi davrandılar. Fatih Hoca beni aradı, 'Sen mi şikayet ettin?' dedi. Dedim ki 'Ben etmedim benimle alakası yok.' Sonra 'Damatlarımın yanında niye dükkan açtın?' dedi. Ben de 'Herkes nasibini yer, burası çarşı. Senin damatların benim yanımda mekan açtı' dedim. Sonra beni tehdit etmeye başladı. 'Hocam beni tehdit etme' dedim. Sonra 'Benim oraya gelmem lazım' dedi. 'Buyur gel hocam' dedim. Buraya geldi şov yaptı. Dükkanımı bastı ama iki dakikada kaçtı. Delikanlı adam kaçar mı? Yıllarca kimsenin yapamadığını ben yaptım. Şimdi de araya adam sokuyor şikayetimi geri alayım diye. Madem mekan basıyor. Arkasında dursun. Bana haber göndermesin. Şikayetimden vazgeçmeyeceğim. O geldi mekanımı bastı. O ve damatları ve birkaç tanımadığım adamlar vardı. Geldi ve kayboldu. Maç yeni başlıyor sonuca bakacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol