birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.05.2021 20:47

Fatih Terim’in avukatı istifa etti

Galatasaray Başkan adayı Burak Elmas'ın yönetim kurulu listesinde yer alan Rezan Epözdemir, kulübün teknik direktörü olan Fatih Terim’in avukatlığını ‘tarafsızlık adına bıraktığını’ duyurdu.

Fatih Terim’in avukatı istifa etti

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in avukatı Dr. Rezan Epözdemir, istifa etti.

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran'da yapılacak seçimli olağan kongresinde başkan adayı olan Burak Elmas, dün listelerini divan kuruluna verdi.

Elmas'ın listesinde Avukat Rezan Epözdemir'in yer alması sarı-kırmızılı camiada büyük yankı yarattı. Aynı zamanda teknik direktör Fatih Terim'in de avukatlığını yapan Epözdemir, bu görevi tarafsızlık adına bıraktığını duyurdu.

Fatih Terim'in ‘çok kıymet verdiği bir isim’ olduğunun altını çizen Dr. Epözdemir, “Sayın Fatih Terim’in bu süreçteki tarafsızlık algısına zarar vermemek adına kendisinin hassasiyetlerini gözeterek meslek etiği, meslek ilke ve kuralları uyarınca vekilliğinden ayrıldığımı kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÖNCE DE TEKLİF GELMİŞTİ”

Rezan Epözdemir'in Twitter hesabını paylaştığı açıklaması şu şekilde:

“Sayın Burak Elmas’ın Galatasaray’ın yarınları, umutları ve geleceği için projeleri ve çalışma arkadaşları ile birlikte en doğru aday olduğu kanaatindeyim. Kendisi bana daha önce de benzer şekilde yönetim kurulunda görev almam için teklifte bulunmuştu. O günkü koşullarda şartlar olgunlaşmadığından, mesleki ve akademik çalışmalarım nedeniyle affımı istemiştim. Geldiğimiz noktada, Galatasaray’ın içerisinde bulunduğu koşullarda, sorumluluk almamız gerektiğinden bahisle Sayın Elmas’ın yönetime ilişkin önerisini kabul ettim. Şayet Galatasaray’ın vicdanı olan Galatasaraylılar bize teveccüh gösterirse, bir hukukçu olarak ben de bütün mesleki ve akademik birikimimle Galatasaray’ın başarısı için var gücümle çalışacağım.”