birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

KADIN 16.01.2020 10:21

Fatma Erdoğan öldürülmeden önce ailesi 3 farklı karakola başvurmuş

Evli olduğu erkek tarafından 16 Mart 2019 tarihinde zorla bindirildiği otomobilde silahla vurularak öldürülen Fatma Erdoğan'ın teyzesi Fethiye Aladağ, 3 farklı karakola başvurduklarını söyledi

Fatma Erdoğan öldürülmeden önce ailesi 3 farklı karakola başvurmuş

İstanbul Bahçelievler'de 22 yaşındaki Fatma Erdoğan altı yıldır evli olduğu ve boşanma davası açtığı 23 yaşındaki Eren Erdoğan tarafından zorla bindirildiği otomobilde 16 Mart 2019'da silahla vurularak öldürüldü. Cinayet davasında tanıklık yapan Fatma Erdoğan'ın teyzesi Fethiye Aladağ, "Eren Erdoğan, Fatma’nın babasının işlettiği kahvehaneye gelip ‘Kızını öldüreceğim’ demiş. Fatma o sırada arabadaymış. O akşam Fatma’nın başına bir şey gelecek korkusuyla üç karakol gezip şikâyette bulunduk. 155’i aradık" dedi.

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre ; Erdoğan hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 13 yıla kadar hapis talep edildi. Bakırköy 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmada tanıklık yapan Fatma Erdoğan’ın teyzesi Fethiye Aladağ, cinayete varan kadına şiddeti şöyle anlattı:

“Eren Erdoğan, Fatma’nın babasının işlettiği kahvehaneye gelip ‘Kızını öldüreceğim’ demiş. Fatma o sırada arabadaymış. O akşam Fatma’nın başına bir şey gelecek korkusuyla üç karakol gezip şikâyette bulunduk. 155’i aradık. Fatma bize 4 ay süren evliliği boyunca sanığın kendisine fiziksel şiddet uyguladığını, sesi duyulmasın diye onu arabayla boş arsalara götürüp dövdüğünü anlattı. Görünmeyecek yerlerine vuruyormuş. Bir keresinde yine boş arsaya götürdüğünde onu arabasının arkasına bağlayıp sürüklemek istemiş ama oradan geçen biri onları görüp duruma engel olmuş. Fatma’nın omuz ve sırtındaki morlukları gördüm.”

Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

fatma-erdogan-oldurulmeden-once-ailesi-3-farkli-karakola-basvurmus-675787-1.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız