birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 14.05.2021 23:47

Fazıl Say'dan Bakan Ersoy'a tepki: Utanç bu utanç!

Piyanist Fazıl Say, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan video ve Bakan Mehmet Nuri Ersoy'a tepki gösterdi. Say, Ersoy'a yönelik, "'Kültür' kelimesi ile bu adamın bir daha yan yana gelmemesini ben şahsen temenni ediyorum kardeşim" dedi.

Fazıl Say'dan Bakan Ersoy'a tepki: Utanç bu utanç!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan videoda turizm çalışanlarının yüzlerine takıldığı gösterilen “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler tepki çekerken, piyanist Fazıl Say, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Say, söz konusu videoya ve Bakan Ersoy'a eleştirilerde bulundu.

"Yahu çok ayıp bu be! Utanç bu utanç!" diyen Say, "Şu M. Ersoy’un, turizm konusunu bilmiyorum da (Turizm buysa boşver turizmi de zaten ) 'kültür' kelimesi ile bu adamın bir daha yanyana gelmemesini ben şahsen temenni ediyorum kardeşim!!!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı reklam büyük tepki toplamıştı.

‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan videoda turizm sektöründe çalışan yurttaşların yüzlerinde “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler olduğu görülmüştü.

Paylaşımda ise, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” denilmişti.

Paylaşım, tepkilerin ardından silinmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol