birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 05.04.2021 12:08

Fazıl Say'dan CHP'ye sert eleştiriler

İktidara karşı tepkileriyle bilinen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say bu kez anamuhalefet partisini eleştirdi. Say, CHP'ye "Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz!" diye seslendi.

Fazıl Say'dan CHP'ye sert eleştiriler

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, CHP'ye karşı sert bir açıklama paylaştı.

"Siz kazanamazsınız kardeşim!" diyen Say, gerekçesini ise 'korku' üzerine kurdu.

"CHP’ye naçizane bir eleştiri" başlığıyla yaptığı paylaşımda Fazıl Say, "Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz" dedi.

Fazıl Say sert mesajında "Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin" ifadelerini kullandı.

Fazıl Say'ın paylaşımının tam metni şöyle:

"CHP’ye nacizane bir eleştiri.

Ne zaman Halk Tv’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim ; KORKU!

Korku, korku...

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve malesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez.

Cesur olmayan kazanamaz.

Siz kazanamazsınız kardeşim!

Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz!

Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!

Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? “Olanın iyisi”? Bu ama öyle bir konu değil..

Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi...

Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün malesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz,korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk “bugünkü sizin” çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü “korkmuyordu” o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz, ve bizi eritiyorsunuz.

Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın.

Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın.

Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin."