birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 02.08.2021 12:38

Fazıl Say: Erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli

Türkiye'deki orman yangınlarının söndürülememesine tepki gösteren sanatçı Fazıl Say, "Erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli, çağdaş bir anlayışla güzel memleketimize sahip çıkılmalı" dedi.

Fazıl Say: Erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli

Sanatçı Fazıl Say, Türkiye'deki orman yangınlarının söndürülememesine tepki gösterdi. Erken seçim olması gerektiğini belirten Say, iktidarın derhal değişmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de orman yangınları etkisini sürdürürken piyanist Fazıl Say, yangınların söndürülememesine tepki gösterdi.

"Biz terkedilmiş bir toplumuz" diyen Say, "İyice anladık. Uluslararası yardım çağrısından başka çare kalmadığını hepimiz görüyoruz. Ormanlarımız yanıyor. Bir türlü söndürülemiyor" dedi.

Erken seçim talebinde bulunan Say, "Bizde ise; erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli, çağdaş bir anlayışla güzel memleketimize sahip çıkılmalı" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol