birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.05.2020 10:25

FDA, Remdesivir tedavisini sadece ümitsiz hastalar için onayladı

ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gıda ve İlaç Dairesi, Remdesivir adlı ilacı sadece kötü durumdaki koronavirüs hastaları için onayladı

FDA, Remdesivir tedavisini sadece ümitsiz hastalar için onayladı

ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), remdesivir’i sadece acil durumlarda ve ümitsiz koronavirüs hastalarında kullanılmasını onayladı.

Dünya Sağlık Örgütü ve diğer resmi kurumlarda adı koronavirüs tedavisinde çokça geçen Remdesivir adlı ilaç, FDA tarafından onaylandı. Sağlık personeli, durumu ümitsiz olan vakalarda remdesivir tedavisini uygulayabilecek. FDA tarafından basına yapılan açıklamada “Koronavirüsün onaylı ve yeterli bir tedavisi olmadığını göz önünde bulundurarak, hayatı tehdit eden virüsü tedavi etmenin sağladığı faydalar, şu anda ilacın kullanımının bilinen risklerinden daha ağır basmaktadır” denildi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız