birgün

5° AZ BULUTLU

Federer: ATP ve WTA birleşmeli

İsviçreli tenisçi Roger Federer, Profesyonel Tenisçiler Birliği ile Kadınlar Tenis Birliği'nin birleşmesi gerektiğini söyledi. Federer'in önerisine Simona Halep'ten destek geldi

SPOR 23.04.2020 13:49
Federer: ATP ve WTA birleşmeli
Abone Ol google-news

İsviçreli tenisçi Roger Federer, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının oluşturduğu sıkıntılar nedeniyle Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) ve Kadınlar Tenis Birliği'nin (WTA) birleşmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Federer, "Sadece merak ediyorum. Kadın ve erkek tenisinin birleşmesi ve beraber hareket etmesi gerektiğini düşünen bir tek ben miyim?" ifadelerini kullandı.

Kortta bir birleşmeden bahsetmediğini kaydeden 38 yaşındaki tenisçi, "Erkeklerin ve kadınların profesyonel turlarını denetleyen 2 yönetim organının (ATP ve WTA) birleşmesinden bahsediyorum" yorumunu yaptı.

Federer, farklı sistemlerin, logoların, internet sitelerinin ve turnuva kategorilerinin kullanılmasının tenisseverler için kafa karıştırıcı olduğunu aktardı.

Bunun uzun zaman önce gerçekleşmesi gerektiğine dikkati çeken Federer, "Şimdi tam zamanı. Zor zamanlardan geçiyoruz ve güç kaybetmiş iki organın bir araya gelmesi daha güçlü bir vücudun çıkmasına yol açar" şeklinde görüş belirtti.

Dünya kadınlar 4 numarası Simona Halep de yaptığı paylaşımla Federer'e destek verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol