birgün

7° PARÇALI BULUTLU

FEMEN’in hesabı hacklendi: 'Soyunup tepinmek içtimâî evrime hakarettir'

ARŞİV 13.05.2015 15:27
FEMEN’in hesabı hacklendi: 'Soyunup tepinmek içtimâî evrime hakarettir'
Abone Ol google-news

Gerçekleştirdiği sansasyonel eylemler ile tüm dünyada büyük ses getiren Femen kadın hakları örgütünün Türkiye şubesinin Twitter hesabı hacklendi.

Son dönemde özellikle Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yönelik saldırı dahil gericiliğe karşı çeşitli eylemler düzenleyen Femen’in Twitter hesabından çok sayıda dini göndermeler içeren ve bir çeşit “pişmanlık” ifade eden tweetler paylaşıldı.

Tweetlerde “Biz, kadının objeletirilmesine, kadın rûhunun öldürülmesine âlet olduk. Soyunup tepinmek, olay çıkarmak; içtimâî evrimin kazanımlarına da hakarettir” gibi çok sayıda eski Türkçe ve Osmanlıca sözcüklerin kullanıldığı ifadelerin yer alması dikkat çekti.

Tweetlerde şöyle deniyor: 

"1- Uğruna dünyânın en güzel şiiri yazılan Güntülü bu hâle mi düşecekti?"

“2- Güntülü, artık ne güne ışık verip renk katacak, ne ayı secdeye getirecek asâlete sâhib”

“3- Geç olsa da anladık ki, kadın vücûdunu çarşafa sarıp sarmalamak da, onu soyup bir reklam aracı hâline getirmek de kadını objeleştirmektir”

“4- Biz, kadının objeletirilmesine, kadın rûhunun öldürülmesine âlet olduk”

“5- Soyunup tepinmek, olay çıkarmak; içtimâî evrimin kazanımlarına da hakârettir. Her şeyin daha erdemlice bir yolunu bulmak zorunda idik.”

“6- Kadın vücûdunu teşhîr ederek, onu etten kemikten bir camekan olarak kullanan bizler hangi yüzle, kadın-erkek eşitliğinden bahsedektik?”

7- “Oysa, gerçek Türk töresinde kadın ve erkek zâten birbirinin tamâmlayıcısıdır. Güntülü'nün isim babasının bize öğrettiği de budur.”

8- “Pişmânım. Toplumun ahlâkî kurallarını hîçe saymanın nesi erdemlilikten yana olmaktır?”

9- “Ama her şeye rağmen inanıyorum ki, bir gün muhakkak. #Erdemlilik kazanacak”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun