birgün

22° AÇIK

SPOR 30.06.2020 11:40

Fenerbahçe Beko’da Datome ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe Beko, Gigi Datome ile yollarının ayrıldığını açıkladı

Fenerbahçe Beko’da Datome ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe Beko, 2015-2016 sezonundan beri Fenerbahçe forması giyen Basketbolcu Gigi Datome ile karşılıklı olarak anlaşılarak, yolların ayrıldığını duyurdu.

Fenerbahçe’nin basketbolda son yıllarda aldığı başarıların önemli bir aktörü olan oyuncu, sarı lacivertli formayla 3 kez lig şampiyonluğu ve bir de Euroleague şampiyonluğu yaşamıştı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Fenerbahçe: 2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır. Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız