birgün

5° PARÇALI BULUTLU

Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e yanıt: Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek arasında karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kamuoyu önünde tartışma davetini reddeden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e sarı-lacivertlilerden yanıt geldi. Yapılan açıklamada, "Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz" denildi.

SPOR 25.01.2023 10:06
Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e yanıt: Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in açıklamasına yanıt verdi. Açıklamada, "Milyonlar önünde tüm iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde 'futbolu saha dışına çıkarmayın' yanıtını verdiler! Yine şaşırmıyoruz" denildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, dün Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'i ve yöneticilerini yaptıkları açıklamalarla ilgili kamuoyu önünde tartışmaya davet etti.

Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamasında Dursun Özbek ve sarı-kırmızılı kulübün yöneticilerinin daha önce kendisi ve Fenerbahçe ile ilgili yaptığı açıklamaları hatırlattı.

"Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum" ifadesini kullanan Ali Koç, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa, attığınız adımları savunduğunuz gibi Türk futbolunun marka değeri için yapıyorsanız, tüm kamuoyu önünde kim haklı kim haksız kim doğruları söylüyor kim söylemiyor kamuoyu tarafından bilinmesinin zamanı gelmiş ve geçmiştir. Bu doğrultuda sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum. Unutmayın ki bize göre mesnetsiz size göre gerçek olduğunu savunduğunuz tüm bu ağır iddialarınızı ispatlamakla mükellefsiniz. Bu konuda sizden yer, zaman ve mecra bilgisi beklediğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum."

DURSUB ÖZBEK'İN YANITI

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un kendilerini kamuoyu önünde tartışmaya davet etmesini futbolu saha dışına taşıma çabası olduğunu ifade etti.

Özbek, "Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç'a" hitabıyla başlayan yanıtında, şu ifadeleri kullandı:

"Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübünün Türk futbolunda 'Herkes için adalet' arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de benim gibi biliyorsunuz."

Türk futbolu için mücadelelerini saha içinde sürdüreceklerini aktaran Özbek, "Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız. Zaman zaman hepimiz yaşanan gerginliklerden etkilensek de Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu geliştirmek, değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek hepimizin sorumluluğu olmalı. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz." ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Dursun Özbek'in açıklamasının ardından Fenerbahçe, resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Sarı-lacivertlilerin açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Olayı saha dışına çıkaran, algı yapan hatta devletimizin güvencesi ile ülke sınırlarımız içerisinde oynanan milli ligimize, nereden aldıkları belli olmayan (!) güç ile 'bitirtmeyiz' tehdidi savuranlar, milyonlar önünde tüm iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde 'futbolu saha dışına çıkarmayın' yanıtını verdiler! 'Tarih, tekerrürden ibarettir.' Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz."

NE OLMUŞTU?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, PFDK kararlarına tepki göstermiş ve "PFDK, sezon başından beri saçma sapan, adaletsiz, orantısız kararlar veriyor. PFDK Başkanı'nın cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor" şeklinde konuşmuştu.

Özbek, açıklamasında, "Fenerbahçe maçında tüm stat koro halinde bize sinkaflı tezahürat yaptı. Orada çıkan cezaya bakın. Hatayspor maçından sonra bize verilen cezaya bakın. Oradaki gözlemci kafasını başka yere çevirip, kulaklarını da tıkadı demek ki. Ayıptır, ayıp. 40 bloğa yasak demek, yaklaşık 25 bin Galatasaray taraftarı demek. Gelsinler bize Hatayspor maçında 25 bin kişinin küfür ettiğini göstersinler. Olacak iş midir bu? Ne hukuk var, ne adalet var, ne göz var, ne izan var" demişti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada ise şunlar kaydedilmişti: "Türk futboluna 'Ofsaytımsı' derecesinde acınası ve bir takımın nasıl kayrıldığının kanıtı olan bir tanımın dahil edilmesine vesile olan kulüp tarafından bugün akşam saatlerinde yapılan son açıklamayı şaşırmaksızın takip ettik. Hatayspor ile oynadıkları maçta ceza alan tribün blokları için kulübümüzü hadsizce hedef alan bu açıklamanın ve zaman zaman kulüplerinin önüne geçen Sportif A.Ş. Başkanvekili olan şahsın, sezon başından itibaren yaptığı açıklamaların ana odağı Fenerbahçe, ana hedefi ise Fenerbahçe üzerinden oluşturdukları gündemle gerek TFF, gerek hakemler üzerinde baskı yaratarak hak etmediklerini elde etmektir. Sezon başından itibaren Fenerbahçe odaklı iftiralarla gündemi meşgul eden, planlı programlı şekilde kulübümüzü hedef alan ve bu hedef doğrultusunda 'Bu ligi bitirtmeyiz' tehditleri savuranları ciddiye almadığımızı açıklıyor; yıllardır futbolu bu yaklaşımlarıyla ve algı manipülasyonlarıyla tahakküm altına aldıkları ortada olan bu zihniyete karşı TFF ve tüm sorumluları göreve davet ediyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol