birgün

12° AÇIK

SPOR 08.03.2021 22:28

Fenerbahçe'den Pelkas'ın sağlık durumu hakkında açıklama

Fenerbahçe Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu, Konyaspor maçında rakibiyle çarpıştıktan sonra baygınlık geçiren ve hastaneye kaldırılan Pelkas'ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Kunduracıoğlu, "Takımla dönecek. Radyolojik olarak bir problemi görünmüyor" dedi.

Fenerbahçe'den Pelkas'ın sağlık durumu hakkında açıklama

Süper Lig'in 29. haftasında İttifak Holding Konyaspor, Fenerbahçe ile karşılaştı. Fenerbahçe'nin Yunan futbolcusu Dimitrios Pelkas, 80. dakikada Skubic ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı.

Kafasını sert bir şekilde Skubic'in vücuduna çarpan futbolcuya hemen sağlık ekipleri saha içinde müdahale etti. Pelkas, bu müdahalenin ardından Konya'daki özel bir hastaneye kaldırıldı.

AA'nın aktardığına göre, burada kontrol amaçlı tetikleri yapılan futbolcunun daha sonra taburcu edildi.

Fenerbahçe Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu Pelkas'ın durumu ile ilgili, "Pelkas göğsüne çok ciddi bir darbe almış, aldığı darbeyle şuurunu kaybetmiş, dilini ısırmıştı. Hafif bir kanaması vardı ağzından gelen. Pelkas'ta herhangi patolojik bir şey görünmüyor ama kontrol altında olması gerekiyor. İstanbul'a seyahat edeceğiz ve sonra tekrar hastane ortamına geçeceğiz. Takımla dönecek. Radyolojik olarak bir problemi görünmüyor" açıklamasını yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol