birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Fenerbahçe’den Trabzonspor maçı sonrası sert açıklama: Bu sezon skandallarla anılacak

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından, bu akşam oynanan Adana Demirspor-Trabzonspor maçının ardından yapılan açıklamada, “Bu sezon, yarışın adil rekabetle değil skandallarla belirlendiği, bugün kamuoyu vicdanında bir kez daha net bir şekilde görülmüştür” denildi. Açıklamada “#SkandalLig” etiketi kullanıldı.

SPOR 24.04.2022 00:19
Fenerbahçe’den Trabzonspor maçı sonrası sert açıklama: Bu sezon skandallarla anılacak
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Spor Kulübü, Süper Lig’in 34’üncü haftasında bu akşam oynanan ve konuk ekibin 3-1 üstünlüğüyle sonuçlanan Adana Demirspor-Trabzonspor maçının ardından sert bir açıklama yayınladı.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na eleştirilerin yöneltildiği açıklamada, “Hakemler eliyle puanların alınıp verildiği, MHK kararları ve hakem facialarıyla mütemadiyen gündemin meşgul edildiği, adil rekabetin yerle bir edildiği, güven müessesesinin tamamen yok olduğu bu sezonda; TFF başkanından başkanvekiline ve tüm yönetim kuruluna, MHK’sından hakemlerine ve emeği geçen bütün paydaşlarına kadar herkesi kutluyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklama şöyle:

“2021-22 Sezonu, Yarışla Değil Skandallarla Anılacaktır! #SkandalLig

Süper Lig 2021-22 sezonu, sezon boyunca defalarca kez şahit olduğumuz şekliyle tarihe iz bırakan imajına yakışır, eşi benzeri görülmemiş final haftaları yaşıyor.

Tüm futbol sezonu boyunca yaşanan skandallar silsilesi, bu akşam oynanan maçta başta Yaşar Kemal Uğurlu olmak üzere hakem grubunun yönetim biçimiyle taçlanmıştır.

Tüm futbol kamuoyunun gözleri önünde yaşanan ve her geçen gün dozu artan skandallara dair söylenecek söz, yazacak cümle bulamıyoruz!

Bu sezon, yarışın adil rekabetle değil skandallarla belirlendiği, bugün kamuoyu vicdanında bir kez daha net bir şekilde görülmüştür.

Hakemler eliyle puanların alınıp verildiği, MHK kararları ve hakem facialarıyla mütemadiyen gündemin meşgul edildiği, adil rekabetin yerle bir edildiği, güven müessesesinin tamamen yok olduğu bu sezonda;

TFF başkanından başkanvekiline ve tüm yönetim kuruluna, MHK’sından hakemlerine ve emeği geçen bütün paydaşlarına kadar herkesi kutluyoruz.

Türk futbolundaki bu rezilliklerin son bulması adına bugüne kadar verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam edeceğimizi vurguluyor, bu durumdan rahatsız olan her kulübü, futbolun tüm paydaşlarını bu duruşa davet ettiğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz!

#SkandalLig”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol