birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 06.06.2018 09:08

Fenerbahçe Doğuş, final serisine farklı başladı

Fenerbahçe Doğuş, final serisine farklı başladı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ilk maçında Fenerbahçe Doğuş sahasında TOFAŞ'I 103-63 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti. Serinin ikinci maçı 7 Haziran Perşembe günü yine Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanacak.

CROCKER DİSKALİFİYE EDİLDİ

Mücadelenin 2'nci periyodunda TOFAŞ'tan Crocker üst üste aldığı iki sportmenlik dışı faulün ardından oyun dışında kaldı.

ALİ KOÇ MAÇI İZLEMEYE GELDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde mazbatasını alan başkan Ali Koç, basketbol takımını destelemeye geldi. Yönetim kurulu üyeleri ile mücadelenin başlamasına kısa bir süre kala Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'na gelen Koç, tezahüratlarla karşılandı. Serinin ilk maçına yoğun ilgi gösteren sarı lacivertli taraftarlar Koç'a sevgi gösterilerinde bulunurken, ''Ali Koç Başkan Fenerbahçe Şampiyon'' şeklinde tezahüratlarda bulundular.

Öte yandan başkan Ali Koç, salonda bulunan sarı lacivertli taraftarların tezahüratlarına da eşlik etti. Sarı diye bağıran Koç'a taraftarlar lacivert diye karşılık verdi.

SALON: Ülker

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil, Ahmet Tatlıcı

FENERBAHÇE DOĞUŞ: Melli 9, Barış Hersek 2, Melih Mahmutoğlu 12, Wanamaker 17, Sloukas 5, Egehan Arna 1, Nunnaly 14, Vesely 11, Sinan Güler 5, Ali Muhammed 12, Ahmet Düverioğlu 10, Datome 5

TOFAŞ: Morgan 2, Berkan Durmaz 7, Barış Ermiş 13, Yiğit Aslan 11, Crocker 8, Mejia 6, Henry 2, Efe Beşok 3, Mert Konuk, Owens 4, Kadji 2, Muhsin Yaşar 5.

1'İNCİ PERİYOT: 21-15

İLK YARI: 47-30

3'ÜNCÜ PERİYOT: 80-42

DİSKALİFİYE: Crocker (TOFAŞ)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol