birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 05.06.2021 15:59

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı eylemi: Kalamış sahili halkındır

Fenerbahçe-Kalamış Dayanışması, ÇED Raporu alınmadan ihaleye açılan Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı için Kalamış Parkı'nda eylem yaptı.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı eylemi: Kalamış sahili halkındır

Fenerbahçe-Kalamış Dayanışması'nın çağrısıyla, Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu alınmadan ihaleye açılan Fenerbahçe-Kalamış Yat Liman'ında bulunan 100 bin metre karelik alan için Kalamış Parkı'nda eylem yapıldı.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Kalamış Parkı'nda yapılan eylemde okunan açıklamada, 'en az üç sene sürecek şantiyeden sonra Kadıköylülere kalanın ekolojik dengenin bozulması ve Marmara Denizi'ndeki müsilajın artacağına' dikkat çekildi.

"Kadıköylülere kalan ekolojik dengenin bozulması olacak" denilen eyleme Kadıköy halkı yoğun katılım gösterdi.

SOL PARTİ: KENTİMİZE, DOĞAMIZA, KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Eyleme destek veren SOL Parti İstanbul İl Örgütü, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kalamış Sahil'i ranta teslim etmemek için bugün ordaydık. Ne Kalamış'ın ne de İstanbul'un rant uğruna yok edilmesine müsaade etmeyeceğiz! Kentimize, doğamıza, kültürümüze sahip çıkıyoruz! Kalamış marina halkındır!"
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol