birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SPOR 06.04.2020 15:37

'Fenerbahçe, Laurent Blanc ile görüştü' iddiası

Ersun Yanal ile yollarını ayırmasının ardından teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de yeni bir isim gündeme geldi. Fenerbahçe'nin Fransız teknik direktör Laurent Blanc ile görüştüğü iddia edildi

'Fenerbahçe, Laurent Blanc ile görüştü' iddiası

Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından önümüzdeki sezon için teknik direktör arayışlarını sürdüren sarı-lacivertliler için iddialar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İtalyan teknik direktör Eusebio Di Francesco, Türkiye'den teklif aldığını açıklamış, Fenerbahçe'nin İtalyan hocaya teklif yaptığı iddia edilmişti.

Yeni haber ise Fransa basınında geldi. Fenerbahçe'nin 54 yaşındaki teknik direktör Laurent Blanc ile görüştüğü öne sürüldü.

2016'da PSG'deki görevini bıraktıktan sonra bir daha teknik direktörlük yapmayan Fransız teknik direktör için Fenerbahçe'nin doğru kulüp olduğu ifade edildi.

Habertürk'ün aktardığı haberde, 4 yıldır takım çalıştırmayan Blanc'ın yeni bir maceraya hazır olduğu Fenerbahçe'nin de hedefleri olan şampiyonluk yaşamak isteyen bir takım oldu belirtildi.

"İLK GÖRÜŞMEDE EVET DEDİ" İDDİASI

İspanya'da yayın yapan Sport da Fenerbahçe'nin Fransız teknik direktörle görüştüğü yazdı.

Blanc'ın yapılan ilk görüşmede sarı-lacivertlilere 'Evet' dediği belirtilirken, koronovirüs salgını nedeniyle temaslara ara verildiğini altı çizildi.

'SPORTİF DİREKTÖR BRAİDA OLACAK' İDDİASI

Öte yandan Sport gazetesi, Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörünün ise İspanyol Ariedo Braida olacağını öne sürdü.

73 yaşındaki Braida, 1986'dan 2013'e kadar Milan'da çeşitli görevlerde bulundu. 2015-2019 arasını ise Barcelona'da geçirdi.

Futbolculuk döneminde Barcelona, Inter, Marsilya ve Manchester United gibi takımlarda forma giyen Laurent Blanc, 2007'den beri teknik direktörlük yapıyor.

Blanc, 2007-2010 arasında Bordeaux'ta çalıştıktan sonra 2010-2012 döneminde Fransa Milli Takımı'nın hocası oldu.

Son olarak 2013'te Fransız devi PSG'nin başına getirilen Blanc, 2016'da bu kulüpten ayrıldıktan sonra herhangi bir takımda görev yapmadı.

54 yaşındaki Blanc'ın 1'i Bordeaux ile 3'ü PSG ile 4 Fransa ligi şampiyonluğu bulunuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız