birgün

3° KAPALI

Fenerbahçe taraftarından Turkcell'e reklam tepkisi: Kulübümüze alenen hakaret edildi!

ARŞİV 08.05.2015 21:45
Fenerbahçe taraftarından Turkcell'e reklam tepkisi: Kulübümüze alenen hakaret edildi!
Abone Ol google-news

Turkcell'in 'küfürlü tezahürat' içerdiği iddia edilen 'Anneler Günü' temalı reklamı, Fenerbahçelilerin tepkisi üzerine yayından çekildi. Sarı-lacivertli kulüpten kınama açıklaması gelirken, firma ise taraftardan özür diledi. Radikal'de yer alan habere göre;  Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Turkcell isimli Telekomünikasyon Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Turkcell Superonline markasının kulübümüzü hedef alan çirkin reklam içeriği tarafımızdan tepkiyle karşılanmış ve camiamızda infiale sebep olmuştur.

Anneler Günü gibi kutsal bir günü kendine tema edinen bahse konu şirketin reklamlarında, kulübümüze alenen hakaret edilmiş, milyonların gönül verdiği bir kulüp holigan bir ruhla hedef alınmıştır.

2. kez yapılan bu çirkin eylemin ardından ilgili şirket, sosyal medya kanalıyla özür dileme yolunu tercih etmiştir. Ancak hiçbir terbiyesizliğin ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik yapılan bu tür hadsiz ve seviyesiz eylemin özrü olamaz.

Yapılan bu çirkin reklamlardan ötürü Turkcell ve Turkcell Superonline’ı şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşırız."

REKLAMI GERİ ÇEKTİLER
Turkcell ise Fenerbahçe taraftarından özür dileyip reklamı geri çekti. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Videonun arka planında kullanılan ve Fenerbahçe taraftarlarının hassasiyetine sebep olan tezahüratlar nedeniyle söz konusu videoyu kullanımdan kaldırdığımızı belirtir; ortaya çıkan yanlış anlaşılmadan dolayı taraftarlardan özür dileriz" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun