birgün

16° HAFİF YAĞMUR

SPOR 12.08.2021 17:21

Fenerbahçe, 'token' ön satışından elde ettiği geliri açıkladı

Fenerbahçe, üretilen token ön satışından 268,5 milyon TL gelir elde ettiğini duyurdu. Sarı-lacivertliler elde ettiği bu gelir ile yaklaşık 9 milyon avro gibi bir rakamı transfer limitlerine yansıtabilecek.

Fenerbahçe, 'token' ön satışından elde ettiği geliri açıkladı

Fenerbahçe, üretilen token ön satışından 268,5 milyon TL gelir elde ettiğini açıkladı.

Bir teknoloji firmasıyla token üretimine geçen Fenerbahçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yazılı bildirimde bulundu.

Yapılan açıklamada,"“Paribu Teknoloji A.Ş. ve Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş ile yapılan sözleşme kapsamında üretilen Fenerbahçe Token ön satış sürecinin sonucu olarak; Şirketimiz, 268.500.000 TL gelir elde etmiştir" denildi.

Sarı-lacivertliler elde ettiği bu gelir ile yaklaşık 9 milyon avro gibi bir rakamı transfer limitlerine yansıtabilecek.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, anlaşmanın yapıldığı basın toplantısında, “Tabii burdan elde edeceğimiz gelirin 3'te 1'i mevzuat gereği harcama limitlerine pozitif etki yapacaktır. Hayalimiz ileride maaş bütçelerinin bir kısmını tokenlarla karşılamak” ifadelerini kullanmıştı.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol