birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 15.01.2021 19:14

Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş PFDK'ye sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş'ın Kasımpaşa maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ye sevk edildiğini duyurdu.

Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş PFDK'ye sevk edildi

Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş, Kasımpaşa karşılaşmasındaki kural dışı hareketi nedeniyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, "Fenerbahçe A.Ş. Kulübü futbolcusu Mert Hakan Yandaş'ın 14.01.2021 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. - Kasımpaşa A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki 'kural dışı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 15.01.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol