birgün

14° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 19.08.2021 16:16

Fethiye Belediyesi 3 yıllık kiralama bedeline 38 araç aldı

Fethiye Belediyesi 3 yıllık kiralama bedeline 38 araç aldı

Fethiye Belediyesi özellikle yaz döneminde üç katına çıkan nüfus dolayısıyla araç filosuna yenilerini ekledi.

Bu kapsamda; 4 adet 8+1 m³ hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı, 2 adet 13+1,5 m³ hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 10 adet 2021 model hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 2 adet çöp taksi, vakumlu yol süpürme makinası, 2 adet kamyonet, kazıcı yükleyici olmak üzere 23 hizmet aracı Fethiye Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü’nde hizmete başladı. Aynı zamanda birçok farklı birimde kullanılmak üzere 6 doblo, 3 binek araç ve 6 motor alımı yapıldı. Toplam 38 yeni araç Fethiye Belediyesi filosuna katıldı. Araçların tanıtımı, Fethiye Salı Pazarı Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Belediyemizin temizlik araçları kiralıktı. Burada yapılan her şey değerli yurttaşlarım, sizlerin paralarıyla yapılıyor ve paranızın 1 kuruşunu dahi boş yere harcamıyoruz. Şu arkamızda gördüğünüz bütün araçlar 2019 ihalesine göre kendisini 3 yılda amorti ediyor. Bu dönem 2021 ihalesine göre ise, bu araçlar 2 yılda kendisini amorti ediyor. Bugüne kadar hep bunlar kirayla hizmet vermişti, şimdi kendi mülkümüz. Hiç kredi almadan bu araçları Fethiye Belediyesine kazandırdık. 15 milyona yakın bir maliyeti var. 2 milyon 160 tl gibi kdv muafiyeti sağlandı ve maliyet 12 milyon liraya kadar düştü. Bundan sonra araçlarımızın mülkiyeti de bizim ve yıllık bu araçlara 5-6 milyon lira gibi bir kira ödemekten kurtuluyoruz. Belli bir dönemden sonra bütün araçlar Fethiye Belediyesi’nin kendisine ait olacak” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol