birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.10.2019 19:15

Fethiye'de Hava Oyunları Festivali renkli görüntüler ile başladı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, 70 ülkeden bin 200 paraşüt pilotunun katıldığı 20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'ın zirvesindeki törenle başladı

Fethiye'de Hava Oyunları Festivali renkli görüntüler ile başladı


BİRGÜN İZMİR

Fethiye Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle organize edilen festivalin başlaması nedeniyle düzenlenen tören, Ölüdeniz Mahallesi'ndeki 1965 rakımlı Babadağ'ın 1700 metre pistinde yapıldı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Cumhur Çoban, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türk Hava Kurumu (THK) temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yerli ve yabancı 150'ye yakın yamaç paraşütü pilotu törene katıldı. Fethiye Belediye Bandosu'nun konser verdiği törende, Babadağ'dan ardı ardına havalanan yamaç paraşütleri gökyüzünde renkli görüntüler oluşturdu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “2000 yılında Kaymakam Cengizhan Aksoy oluru ile 60 sporcu ile başlayan festival, 2014 senesine kadar Ölüdeniz Belediyesi ile FETAV ile birlikte sürdürülmüş, 2014-2019 yılları arasında ise Fethiye Belediyesi devam ettirilmiştir. Organizasyon sürecinde bizlere desteği hiçbir zaman eksiltmeyen Sayın Kaymakamımıza, STK temsilcilerine, turizmcilerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu festivali dünyada bir numara yapabilmek için elimizden gelen ne varsa yapacağız” dedi.

FESTİVAL DOLU DOLU GEÇECEK

Festivalde her gün, Saat: 09.00 ila 17.00 arasında Serbest ve Akrobasi Yamaç Paraşütü Uçuşları, 11.00 ila 17.30 arasında Tandem Yamaç Paraşütlerinden yapılan yarasa adam ve alçak irtifa serbest atlayışları, 12.00 ila 17.30 arasında THK tarafından motorlu yamaç paraşütü, mosquito, model uçak, microlight, sıcak hava balonu, serbest uçak atlayışları gerçekleştirilecek. 15.00 ila 18.00 saatleri arasında ise, ‘Uçan Fransızlar’ gösteri ekibinin ekstrem şovları, 16.00 ila 17.30 arasında senkronize akrobasi gösterileri yapılacak.

fethiye-de-hava-oyunlari-festivali-renkli-goruntuler-ile-basladi-637295-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız