Arınç’ın FETÖ konusundaki “Masum değiliz hiç birimiz” açıklamasına tepki gösteren AKP’li Metiner, “Biz masumuz, sen değil” dedi.

FETÖ konusunda ‘Masum değiliz’ diyen Arınç’a Metiner’den yanıt: Biz masumuz!

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın FETÖ konusunda kullandığı, “Masum değiliz hiçbirimiz” ifadelerine karşılık, “Biz masumuz sen değil” dedi.

Metiner, Star’daki bugünkü “Namussuzsunuz, şerefsizsiniz siz” başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Metiner yazısının “Biz Masumuz Sen Değil” başlıklı bölümünde, Arınç’ın “FETÖ’de kimse masum değil” açıklaması üzerine “FETÖ bahsinde kim kalkıp ‘Masum değiliz hiçbirimiz!’ diyorsa bilesiniz ki o kişinin kendisi masum değildir” ifadelerini kullandı.

Mehmet Metiner’in bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

“FETÖ bahsinde kim kalkıp ‘Masum değiliz hiçbirimiz!’ diyorsa bilesiniz ki o kişinin kendisi masum değildir.

‘Masum değiliz hiçbirimiz!’ repliği, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmayı, dahası bu mücadeleyi sekteye uğratmayı amaçlayan kurnazca bir aklın ürünüdür.

15 Temmuz darbesi başarılı olmuş olsaydı farklı bir siyasal pozisyon alacak birinin, 15 Temmuz darbe girişimi başarısız kalınca ahmaklığını keşfetmiş olması ne ilginç ve manidardır!

Başkasını bilmem ama o kişinin bizi ahmak yerine koyan laflar etmesi, neredeyse kendini FETÖ mücadelesinde başı çeken bir aktör olarak takdim etmesi fena halde asabımı bozuyor.

Mertçe çıkıp özeleştiri yapacağına Cumhurbaşkanımızı da yanına katarak ‘Hep birlikte aldatıldık! Hiçbirimiz masum değiliz!’ diye tutturması artık bardağı taşıran son damladır.

Pişkince karşımıza geçip bizi ahmak yerine koymasına seyirci kalırsak bizi kandıran çok olur.”