birgün

12° AÇIK

Feyza Aktan, Özcan Deniz hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı

Feyza Aktan, boşandığı Özcan Deniz hakkında, kendisini fiziksel ve psikolojik şiddete maruz bıraktığını söyleyerek uzaklaştırma kararı aldırdı.

KADIN 22.01.2021 12:11
Feyza Aktan, Özcan Deniz hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı
Abone Ol google-news

Feyza Aktan, kendisini fiziksel ve psikolojik şiddete maruz bıraktıklarını söylediği oyuncu ve şarkıcı Özcan Deniz ile abisi Ercan Deniz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Haklarında 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Feyza Aktan'ın suç duyurusu dilekçesinde Özcan Deniz'in kendisini, "Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm" diye tehdit ettiği iddiası yer aldı. Öte yandan dilekçede Deniz'in Aktan'ı yaşadıkları bir olay sonucunda tehditle eve kapatıp kilitlediğini, bu esnada boğazını sıktığını ve tokat attığı suçlamaları da yer aldı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Feyza Aktan, iki yıl önce anlaşmalı olarak boşandığı, Özcan Deniz hakkında, ‘zincirleme şekilde kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından, abisi Ercan Deniz hakkında da, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘zincirleme şekilde yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlarından şikayetçi oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

‘POLİSİ ARARSAN YÜZÜNDE SİGARA SÖNDÜRÜRÜM’

“Feyza Aktan’ın hamile olduğu dönemde Özcan Deniz, evlenmeden önce bir evlilik sözleşmesi yapmak istedi. Sözleşmede, Aktan’ın evlilik birliğinden doğmuş olan ve doğacak tüm haklarından feragat ettiği, bir katkı payı talep etmeyeceği gibi hükümler yer almaktaydı. 25 Ocak 2018’de Deniz’in, Aktan’ı aldattığı haberleri çıktı. Deniz, evi terk edip arkadaşına giden Aktan’ı tehditle eve getirip kapıyı kilitledi. Aktan kurtulmaya çalıştı, ancak Deniz boğazına yapışarak tokatlar attı ve kafasına vurdu. Hamile olan Aktan’ı karnının üstüne gelecek şekilde yere itekleyen Deniz, ‘Abimdeki silahı alacağım, ikimizi de öldüreceğim’ diyerek oradan ayrıldı."

Çocuk doğduktan sonra evlilik sözleşmesini yeniden gündeme getiren Deniz, iddialara göre, Aktan üzerinde baskı kurdu.Dilekçede, Deniz’in tekrar şiddet uyguladığı, “Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm” diye tehdit edildiği ifadelerine yer verildi. Aktan, darp raporu alıp boşanmak istedi.

‘AĞABEYİ ERCAN DENİZ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ’

Feyza Aktan, savcılığa sunulan dilekçede, Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz’in de evini bastığını söyledi: “Ercan Deniz, ‘Eğer o raporu bize teslim etmezsen seni öldürtürüm’ diye tehdit etti. Tehditlere dayanamayan Aktan, darp raporunu Deniz’e verdi ve telefonundaki darp fotoğraflarını sildi. Boşanmanın ardından Deniz, ‘Çocuğun velayetini babasına veriyorum’ şeklinde protokolde değişiklik yapılması konusunda sözleşme imzalaması için ölümle tehdit etti. Aktan’ın güvenliği için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz.”

Savcılık soruşturması devam ederken Feyza Aktan, Özcan Deniz ile ağabeyi Ercan Deniz hakkında korunma talep etti. Mahkeme, ikilinin 1 ay süreyle Feyza Aktan’a yaklaşmamasına karar verdi. 1 aylık tedbir süresinin dolmasının ardından Aktan yeniden mahkemeye başvurdu. Mahkeme 1 ay daha tedbir kararı verdi.

İDDİALARI KABUL ETMEDİLER

İddiaların asılsız olduğunu öne süren Özcan Deniz ile ağabeyi Ercan Deniz, karara itiraz etti. Dilekçede, “Özcan Deniz’in Feyza Aktan’a yönelik hiçbir şiddet, hakaret ve tehdit eylemi olmamıştır. Şiddete dair bir delil de sunmamıştır” denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol