birgün

23° AÇIK

Fikret Orman: Süleyman Seba başkan olsa ifadeleri kim bilir nerelere giderdi sosyal medyada

SPOR 12.12.2018 16:02
Fikret Orman: Süleyman Seba başkan olsa ifadeleri kim bilir nerelere giderdi sosyal medyada
Abone Ol google-news

'Brand Sport Summit' panelinde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Türk sporunun globalleşmesi gerekiyor. Bu konuda hepimize çok iş düşüyor. Süper Lig'in marka değerini arttırmamız gerek" ifadelerini kullandı.

İşini severek yaptığını belirten Fikret Orman, "Başkan olduğum için pişman olduğum anlar olmuyor değil ama benim babam da eski bir Beşiktaş yöneticisi. Bütün hayatım Beşiktaş'ın içinde geçti. Bütün büyüklerimizi bire bir tanıma şansına sahip olduğum. Okul yıllığımda da yazıyor, Beşiktaş'a başkan olmak istediğim. Olayın boş tarafından değil de dolu tarafından baktığımda ise yaptığım işi seve seve yapıyorum" ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği olarak yaptırdıkları bir araştırma sonucunda insanların ekonomiden sonra en çok sporla ilgilendiğini belirten Orman, "Ortam çok değişti, çağ değişti. Süleyman ağabeye Allah gani gani rahmet eylesin. Şu an başkan olsa ifadeleri kim bilir nerelere giderdi sosyal medyada. Bu dönemin zorlukları çok daha farklı. Belki konuşuruz, geçenlerde Kulüpler Birliği olarak bir araştırma yaptık. İnsanların ekonomiden sonra en çok ilgilendiği şey spor. Bu kadar ilgili ve genç bir nüfus olduğu için istikbal ile ilgili elbette çok umutluyum. Herkesin yapması gereken çok şey var sporun marka değerini arttırmak için ve bunu da yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Yapılan yorumların algıya yönelik olduğunu belirten Fikret Orman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Ne yaptığınız değil, nasıl algılandığınız önemli. Algıya yönelik şeyler yapılıyor. Galatasaray maçından önce stadın çevresinde kamuoyu araştırması yaptırdım, yüzde 88'i başkan ve yönetimden memnun. Olmayanlar ise taraftarla ilgili söylemlerimden rahatsızlık duyduklarını söylüyorlar. Biz olmayan şeyleri abartmayı seviyoruz. Başarı seviyesi 10 iken 100'e çıkarmayı seviyoruz. Başarı seviyesi 80 iken yererek 20'ye düşürebiliyoruz. Bunlar moral olarak önemli ama ancak mazeret olabilirler. Biz işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bizim Mayıs ayında kongremiz var, şu ana kadar hep tek başıma aday oldum. 3'üncü döneme giriyoruz. Beşiktaş'ta 3 dönemden fazla başkanlık yapılamıyor. O kuralı da biz getirmiştik. 2-3 maç takım iyi gidiyor, ortadan kalkıyor olumsuzluklar. Bizim toplumumuzda düello kültürü yok, pusu kültürü var. İşler iyi gittiğinde de yanlış, yanlıştır. Ben söyledim zaten, 5 ay sonra seçim var. Yapılacak yerler belli. Çıkıp aday olursunuz, biz daha iyi yaparız dersiniz kamuoyunun önüne çıkarsınız. Mercisi burası. Nasıl gelirseniz öyle gidersiniz derler, bunlar doğru yöntemler değil."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun