birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 07.08.2016 10:51

Fikri Işık: TSK'nin bir daha darbeyle anılmaması için çalışıyoruz

Fikri Işık: TSK'nin bir daha darbeyle anılmaması için çalışıyoruz

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık eşi Nigar Işık ile birlikte İzmit'te "Demokrasi Nöbeti" ne katıldı. İzmit Perşembe Pazarı Alanı'ndaki "Demokrasi Nöbeti" ne Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, EDOK Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Ak Parti, CHP ve MHP'nin il başkanları ile daire müdürleri katıldı.

Darbe gecesi Atatürk Havalimanı'nda darbecilerin ateş açması sonucu yaralanan 18 yaşındaki Halil İbrahim Koştaş ise ambulansla alana getirildi. Koştaş, darbe teşebbüsünün yaşandığı geceyi anlattı.

Programda konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise darbelerin, milletlerin asaletimi gösteren kritik süreçler olduğunu ifade ederek, "Öyle büyük ve asil bir milletimiz var ki ne zaman birisi vatanına el uzatmaya kalksa, bağımsızlığına iradesine el uzatmaya kalsa aslan kesilir, onu perişan eder" dedi.

Darbe girişiminde bulunanları "asker elbisesi giymiş hainler" olarak niteleyen Milli Savunma Bakanı Işık, şunları söyledi:

"Bir daha bu hainlerin peygamber ocağı dediğimiz her birimizin başımızın üstünde taşıdığı hainleri içimizden silmek boynumuzun borcudur. O gün bugündür. Bu hainlerin TSK'dan tamamen silinmesi için çalışıyoruz. Bir tane hainin TSK içinde barınmaması için mücadele ediyoruz. Sadece FETÖ değil, hiçbir cuntanın TSK içinde barınamaması için mücadele ediyoruz. TSK'nın bir daha darbe ve muhtırayla anılmaması için çalışıyoruz. 15 Temmuz'da bu millet sokağa indi, inşallah bir daha inmek zorunda kalmayacak. TSK'yı terörle mücadelede çok daha önemli noktalara taşıyoruz. Artık bu ihanet şebekesini TSK'dan ve bütün devlet kurumlarından temizlenmesiyle birlikte Türkiye bugün daha güçlüdür. 15 Temmuz ruhunu sonuna kadar sürdürmeye, birliğimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine getirmek için çalışacağız."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız