birgün

18° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 16.09.2020 17:03

Fırat Tanış, 'Bir Zamanlar Anadolu'da'nın galasına neden gitmediğini yıllar sonra açıkladı: Klinikteydim

Fırat Tanış, 'Bir Zamanlar Anadolu'da'nın galasına neden gitmediğini yıllar sonra açıkladı: Klinikteydim

Tiyatrocu ve oyuncu Fırat Tanış, Bir Zamanlar Anadolu'da filminin galasına o dönem klinikte olduğu için gitmediğini açıkladı.

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’nın "Bir Zamanlar Anadolu’da" filminde 'Kenan' karakterine hayat veren Fırat Tanış’ın önce filmin galalarına sonra da dublaja gitmemesi büyük tartışma yaratmıştı.

Tanış’ın dublaja gitmemesi nedeniyle Kenan karakterini başka biri seslendirmişti. Nuri Bilge Ceylan’ın bu olaydan sonra Fırat Tanış’ı defterden tamamen sildiği öne sürülmüştü.

Okan Bayülgen’in programına konuk olan Tanış, söz konusu döneme açıklık getirdi. Tanış, Okan Bayülgen’in “Neden dublaja gitmedin?” sorusuna rolü ve filmle bir problemi olmadığını belirterek "Klinikteydim" yanıtını verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız