birgün

22° AÇIK

Fırtına ve yağış İstanbul'da etkili oluyor

GÜNCEL 27.07.2017 18:16
Abone Ol google-news

Beklenen şiddetli yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Önce Silivri ve Beylikdüzü tarafında başlayan şiddetli yağmur, tüm ilçelerde etkili oldu. İstanbul'un farklı noktalarında kuvvetli yağış ile birlikte ceviz büyüklüğünde dolu yağdığı da görüldü. Şiddetli yağmur ve dolu bölgede şu sıralar etkisini sürdürüyor.

BİRDEN HAVA KARARDI

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağıştan dakikalar önce gökyüzünü siyah bulutlar kapladı. Normal şartlarda havanın kararmasından yaklaşık 2 saat önce gökyüzündeki bulutlar İstanbul’da havayı kararttı.

ÇATILAR UÇTU

Fırtına İstanbul'un birçok yerinde çatıları uçurdu. İstanbul Ataşehir'de bir çatının uçuşu kameralara yansıdı.

VAPURLAR DENİZİN ORTASINDA KALDI

Fırtınaya denizde tutulan vapurlar denizin ortasında kaldı. Kadıköy - Karaköy vapurunda yolculara can yeleği dağıtıldı.

E-5'TE YOĞUN YAĞIŞ

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağışla birlikte Silivri’de E-5 karayolunu su bastı. Araçlar su basan yolda ilerlemekte güçlük çekti.

BAZI TEKNELER DENİZİN ORTASINDA KALDI

Bazı vapurların da yağış nedeniyle denizin ortasında kaldığı belirtiliyor. Bazı vapurlarda yolculara da can yeleği dağıtıldığı öğrenildi.

TRAFİK DURDU

Dolu ve yağmur ile etkili olan fırtınayla birlikte İstanbul trafiği durma noktasına geldi.

KADIKÖY'DE BAZI EVLERİN CAMI KIRILDI

istanbul-da-beklenen-yagis-basladi-326950-1.

Fırtınanın etkili olduğu Kadıköy'de bazı evlerin camları kırıldı.

BAZI EVLERİN DUVARLARI DOLUDAN ETKİLENDİ

İstanbul'daki etkili dolu yağışında bazı apartman duvarları ve balkon kapılarının etkilendiği görüldü.

AVRASYA TÜNELİ KAPATILDI

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonrasında trafik durma noktasına geldi. Avrasya Tüneli ulaşıma kapatıldı.

İş çıkış saatine denk gelen çok şiddetli yağış nedeniyle bazı yolları su bastı.

Dolu ve yağmur yağışı sırasında önlerini görmekte zorluk çeken sürücüler yol kenarlarına çekerek havanın düzelmesini bekledi.

Metro, metrobüs, tren ve tramvay duraklarında da vatandaşlar mahsur kaldı.

Şiddetli yağmur ve dolu yağışının ardından bazı yolları su bastı.

PROF. DR. KADIOĞLU: OLDUĞUNUZ YERDE KALIN

Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İstanbul'da başlayan yağış ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Kadıoğlu, 'Avrupa yakasında olduğunuz yerde en az bir saat kalın. Anadolu Yakası'ndaysanız hemen çıkıp evinize gidin' dedi.

Hürriyet'in aktardığına göre Kadıoğlu, başlayan yağmurun bir saat süreceğini, Avrupa Yakası'nda oturan vatandaşların sokakta mücadele etmesinden çok olduğu yerde kalmasının daha doğru olacağını söyledi.

Kadıoğlu sözlerine şöyle devam etti: 'Avrupa yakasında zaten trafik felç olacak. Anadolu yakasındakiler hemen çıkıp evine gitsin. Dünyanın her tarafında meteoroloji radarını vatndaş takip eder, ona göre dışarı çıkayım mı diye plan yapar. Ancak bizim ülkemizde maalesef meteorolojik okur yazarlığı çok düşük. Bunu yükseltmemiz gerekiyor.'

firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326953-1.

firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326951-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326952-1.

firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326966-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326967-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326968-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326969-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326970-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326971-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326972-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326973-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326974-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326975-1.firtina-ve-yagis-istanbul-da-etkili-oluyor-326976-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol