fizy Müzik Ödülleri, Zorlu PSM’de gerçekleşen törenle sahiplerini buldu

21.09.2018 11:54 KÜLTÜR SANAT

fizy Müzik Ödülleri, Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production Group organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye’nin ilk dijital müzik ödüllerinin verildiği gecede sunuculuğu Burcu Esmersoy üstlendi.

fizy Müzik Ödülleri, Türkiye’nin ilk ve tek popüler kültür festivali olma özelliğini taşıyan fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. Gecenin sunuculuğunu Burcu Esmersoy üstlenirken, açılış konuşmasını Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptı. “En İyi Erkek Sanatçı” kategorisinde ödülün sahibi Tarkan olurken, ödülü Tarkan adına DMC Genel Müdürü Samsun Demir kabul etti. “En İyi Kadın Sanatçı” ödülünü Sezen Aksu adına basın danışmanı Sibel Algan, Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas’tan aldı.

fizy-muzil-odulleri-zorlu-psm-de-gerceklesen-torenle-sahiplerini-buldu-512483-1.

“En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ve “En İyi Video Klip” kategorilerinde ödülleri Aleyna Tilki kucakladı. “Yalnız Çiçek” adlı şarkısının klibini kendisi yöneten genç sanatçı, çifte mutluluk yaşadı ve “Ödüllü yönetmen oldum.” dedi. “En İyi Albüm” ödülünün sahibi olan Edis, İzmir’deki konseri sebebiyle video aracılığıyla geceye bağlanarak sevenlerine teşekkürlerini sundu. “En İyi Grup” kategorisinin kazananı Mor ve Ötesi’ne ödülleri, Fuat Güner tarafından verildi. “En İyi DJ” ödülü ise Mahmut Orhan’ın oldu.

“Dijital Platformlarda En Çok Arama Yapılan Sanatçı” kategorisinde ödül, Ahmet Kaya’nın oldu. Ödül, İzzet Öz tarafından Ahmet Kaya’nın anısına saygıyla eşi Gülten Kaya’ya takdim edildi.

Tüm Zamanların En İyi Grubu: MFÖ

fizy-muzil-odulleri-zorlu-psm-de-gerceklesen-torenle-sahiplerini-buldu-512481-1.

“Tüm Zamanların En İyi Grubu” kategorisinde ödülün sahibi, MFÖ oldu. Ödüllerini komedyen Kaan Sekban’dan alan efsane üçlü, uzun süre ayakta alkışlandı. Mazhar, Fuat ve Özkan, yaptıkları konuşmada tüm sevenlerine teşekkür ederek, “Sağlığımız yerinde olduğu müddetçe sizi MFÖ’süz bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

fizy İstanbul Müzik Haftası’nda Bülent Ortaçgil ve Kalben zamanı

fizy-muzil-odulleri-zorlu-psm-de-gerceklesen-torenle-sahiplerini-buldu-512482-1.

fizy İstanbul Müzik Haftası, üçüncü gününde de unutulmaz konserlere ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden Bülent Ortaçgil, Turkcell Platinum Sahnesi’nde etkileyici bir performansa imza attı. Ortaçgil, “Denize Doğru”, “Yağmur” ve “Sensiz Olmaz”ın da aralarında bulunduğu çok sevilen şarkılarını seslendirdi. Studio’da ise Kalben fırtınası esti. Yeni folk müziğin ülkemizdeki temsilcisi olarak gösterilen Kalben, “Fırtınalar” ve “Saçlar” gibi dillerden düşmeyen şarkılarını sevenleriyle birlikte söyledi.

fizy Müzik Ödülleri kazananların listesi

En İyi Erkek Sanatçı: Tarkan

En İyi Kadın Sanatçı: Sezen Aksu

En İyi Çıkış Yapan Sanatçı: Aleyna Tilki

En İyi Video Klip: Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek

En İyi Albüm: Edis

En İyi Grup: mor ve ötesi

En Çok Dinlenen Single: Mabel Matiz – Öyle Kolaysa

En İyi DJ: Mahmut Orhan

En İyi Söz/Müzik: Ersay Üner

Dijital Platformlarda En Çok Arama Yapılan Sanatçı: Ahmet Kaya

Tüm Zamanların En İyi Grubu: MFÖ