birgün

3° AÇIK

DÜNYA 19.02.2021 19:51

Florida'da iki kadın Covid-19 aşısı olabilmek için yaşlı gibi giyinip hastaneye gitti

Florida'da koronavirüs aşısı olmak için yaşlı kılığına girip hastaneye giden iki kadın hHastane görevlileri tarafından fark edildi. Kadınların 'ikinci doz' aşıyı yaptırmak için böyle bir girişimde bulunduğu belirtildi.

Florida'da iki kadın Covid-19 aşısı olabilmek için yaşlı gibi giyinip hastaneye gitti

ABD'nin Florida eyaletinde bulunan sağlık yetkililerinin aktardığına göre, dün öğlen saatlerinde iki kadın, koronavirüs aşısı olmak için hastaneye 'yaşlı' gibi giyinerek gitti. 34 ve 44 yaşlarında olduğu belirlenen iki kadının, ilk doz aşıyı oldukları, hastaneye ikinci doz aşıyı olmak için gittikleri belirlendi.

Aşı önceliğinin 65 yaş üstü kişilere verildiği Florida'da, dün öğlen saatlerinde iki kadının koronavirüs aşısı olabilmek için 'yaşlı' gibi giyinerek hastaneye gittiği bildirildi.

​Hastane görevlileri tarafından fark edilen iki kadının, 'ikinci doz' aşıyı yaptırmak için böyle bir girişimde bulunduğu belirtildi.

Sputnik'in aktardığı habere göre, Florida Sağlık Departmanı Müdürü Dr. Raul Pino perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, "Dün ikinci kez aşı olmak için nine gibi giyinmiş iki genç kadının hastaneye geldiğini fark ettik. İki kadının da ilk doz aşılarını yaptırdıklarını belirledik. İlk seferinde nasıl kaçtıklarını bilmiyoruz" açıklamasında bulundu.

Emniyet güçlerinin yaptığı açıklamaya göre aşı olmaya gelen iki kadın, 44 yaşındaki Olga Ramirez ve 34 yaşındaki Martha Vivian Monroy'du.

Bölge şerifi, iki kadın hakkında cezai işlem uygulanmadığı bilgisini paylaştı.

Dr. Pino, bölgedeki aşı kampanyasına yönelik kötü niyetli eylemleri engellemek için aşı merkezlerindeki güvenlik önlemlerinin artırıldığını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol