birgün

7° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 22.12.2018 09:21

Flormar işçileri için 8 ilde eylem

Flormar işçileri için 8 ilde eylem

Ünlü kozmetik firması Flormar’da sendikalı oldukları için işten atılan çoğu kadın 132 işçinin direnişi bugün 222’nci gününde. Kadınlar Birlikte Güçlü grubu, direnişteki işçilerle dayanışmak amacıyla bugün ülkenin dört bir yanında Flormar mağazaları önünde eylemde olacak.

İstanbul’daki eylem, Kadıköy Mühürdar Caddesi’ndeki Flormar Mağazası önünde saat 17.00’de yapılacak. Ankara’da Atatürk Bulvarı’ndaki Flormar’ın önünde saat 16.00’da, İzmir ise Alsancak Flormar’ın önünde saat 15.00’te eylemler gerçekleştirilecek. Erzincan, Hatay, Eskişehir, Balıkesir Edremit ve Samsun’da da eylemler yapılacak.

flormar-iscileri-icin-8-ilde-eylem-544864-1.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den yapılan çağrıda şöyle dendi: “Anayasal hakkını kullanarak sendikalaştığı için, haksız şekilde işten atılan çoğu kadın 132 Flormar işçisinin başlattığı direniş, soğuk havaya, vali yasaklarına ve polis tacizine karşın inatla ve inançla sürüyor. Bizler de kadın dayanışmasını büyütmek, Flormar direnişine ses olmak, Flormar ve Yves Rocher’e boykotu dillendirmek için direnişle kadın dayanışmasını büyütüyoruz. Sizleri de Flormar işçilerinin sesini duyurmaya davet ediyoruz. Yaşasın kadın dayanışması!”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız