birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Formula 1 Türkiye Grand Prix'si seyircili olacak: Bilet fiyatları belli oldu

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Formula 1'de Türkiye Grand Prix'sinin seyircili olacağını açıkladı. "Biletler 3 günlük kombine olarak kısa bir süreliğine bu fiyata göre satın alınabilecek" diyen Ak, bilet fiyatlarının ise 30 TL olacağını söyledi.

SPOR 01.09.2020 13:05
Formula 1 Türkiye Grand Prix'si seyircili olacak: Bilet fiyatları belli oldu
Abone Ol google-news

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Formula 1'de Türkiye Grand Prix'sinin seyircili olacağını ve dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini satacaklarını söyledi.

Formula 1'e 13-15 Kasım'da ev sahipliği yapacak Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Vural Ak, "İnsanlarımız bu heyecana dilediğince ortak olabilsin diye, Formula 1 yönetimi ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonucunda bilet fiyatlarını, Intercity'nin kuruluşunun 30. yılı onuruna pistin belirli noktaları için günlük 30 liraya gelecek şekilde belirledik" ifadelerini kullandı.

BİLET FİYATLARI 30 LİRA

Formula 1 yarışlarının yeniden ülkeye getirilmesi görevinin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity'ye verildiğini aktaran Vural Ak şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığımız yarışın yapılmasını kendi himayelerinde, bizim yapmamızı emrettiler, biz de bu görevle projeyi takip etmeye devam ettik. Ülkemize bu kadar önemli bir organizasyonu kazandırdığımız için çok mutluyuz. Türkiye'nin böylesine büyük ve güzel bir organizasyona ev sahipliği yapma yeteneği var. Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birisine sahibiz. Bilet fiyatlarını, 30 liraya gelecek şekilde belirledik. Biletler 3 günlük kombine olarak kısa bir süreliğine bu fiyata göre satın alınabilecek. Sadece 90 lira ödeyerek 3 gün boyunca hem Formula 1 heyecanını, hem de katılımcılar için hazırladığımız diğer sürprizleri deneyimleyecekler. Dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini biz satacağız. Tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun."

formula-1-turkiye-grand-prix-si-seyircili-olacak-bilet-fiyatlari-belli-oldu-775601-1.

"Anlaşmayı bu kez biz yaptık. Daha önce hükümetimiz yapıyordu" sözlerini kullanan Vural Ak, "Biz de üzerimize düşeni yaptık. Formula 1'e ödencek tüm ücretler bizim tarafımızdan ödenecektir. Anlaşmanın maddi şartları gizlilik şartlarına haizdir ve belirli bir rakam telaffuz etmemiz mümkün değildir. Yarışın tüm detayları Intercity'nin sorumluluğundadır. Tüm yük ve organizasyonu yapma başarısı da bizim omuzlarımızdadır. Elbette böyle bir proje devletimizin katkılarıyla olacaktır. Devletimizin birçok kurumu da bizi yalnız bırakmamaktadır" dedi.

"Bu dev organizasyonu devletimize bir mali yük oluşturmadan yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Ak, şöyle devam etti: "Çok daha başarılı bir organizasyon yapabilmemiz için tüm kamu ve özel sektör oyuncularının da desteğine ihtiyacımız var. Kamu ve özel sektörle alakalı tüm paydaşlara teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bize bu görevi vermeseydi burada olmazdık. Türkiye Cumhuriyeti'nin arkamızda olması ve Cumhurbaşkanımızın bizi görevlendirmesi Formula 1 yönetimini memnun etmiştir. Devlet garantisi ve özel şirketin yapabilme yeteneğinin birlikteliği iyi bir izlenim oluşturmuştur."

YARIŞ SEYİRCİLİ OLACAK

Yarışın seyircili olacağını açıklayan Ak, "Ama tüm ihtimallere karşı hazırlıklıyız. Pandemiye rağmen Türkiye'nin bu yarışı alması, hastalık karşısındaki başarılı mücadelesindendir. Sağlık sistemimizin başarısı, devletin ciddiyeti çok önemliydi. Amerika kıtasında yapılamıyor, Avrupa'da birçok yerde seyircisiz yapıldı, biz seyircili yapacağız. Türkiye'nin bu kadar büyük bir tesiste bu yarışı seyircili yapabilecek olmasını, Formula 1'in kabul etmesi ülkemize ve bize olan güveni göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

formula-1-turkiye-grand-prix-si-seyircili-olacak-bilet-fiyatlari-belli-oldu-775602-1.

BİLETLER BU AYIN İKİNCİ HAFTASINDA SATIŞTA

Formula 1 biletlerinin eylül ayının ikinci haftası satışa çıkacağını da açıklayan Ak, şöyle konuştu:

"Formula 1'in global olarak belirlediği bir bilet fiyatlama stratejisi var ancak biz Intercity İstanbul Park olarak Formula 1'i geri getirmek için maddi manevi çok çaba harcadık. Bu projeyi bir kâr beklentisi olmadan tamamen ülkemizin tanıtımı ve prestiji için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve yönetiminde yürütüyoruz. Hızlı bir çalışma ile önümüzdeki hafta içerisinde biletleri satışa çıkarmayı hedefliyoruz."

"YARIŞI 100 BİN KİŞİ CANLI İZLEYECEK"

Intercity İstanbul Park'ın 220 bin kişi kapasiteli olduğunu ancak pandemi koşulları nedeniyle yüzde 50'nin altında bir kapasite ile 100 bin kişiyi ağırlayabileceğini söyleyen Vural Ak, "100 bin kişiyi en üst seviye tedbirleri uygulayarak ağırlamayı planlıyoruz. Bu yıl Covid-19 salgını kapsamında yarışlarda da birçok tedbir uygulanıyor. Takvimde Portekiz ve Rusya ile birlikte Türkiye yarışı da seyircili yapılacak. Bu sebeple Formula 1 yönetiminin de çok önem verdiği bir yarışız. Devletimiz ve ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle çok başarılı ve aynı zamanda alınacak önlemler ile izleyicilerimiz için güvenli bir etkinlik planlıyor olacağız. Pandemi olmasaydı 220 bin kişinin yarışı izleyeceğine inanıyorduk" değerlendirmesinde bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol