birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Forum Sağlık 2023, sağlık için buluşmaya çağırıyor

Türkiye’de de daha iyi bir sağlık sistemi isteyenlerin kendi aralarındaki sohbeti, Forum Sağlık 2023 Platformu'na dönüştü. Platform, “Cumhuriyet’in yeni yüzyılında nasıl bir sağlık sistemi?” sorusuna odaklanıyor.

GÜNCEL 16.12.2021 16:59
Forum Sağlık 2023, sağlık için buluşmaya çağırıyor
Abone Ol google-news

İki yıldır dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi, mevcut sağlık sistemlerinin yaşamı ve sağlığı korumada yetersiz kaldığını gösterdi. “Ne yapmalı, nasıl olmalı?” tartışması ulusal, yerel, küresel çapta sürüyor. Türkiye’de de daha iyi bir sağlık sistemi isteyenlerin kendi aralarındaki sohbeti, birkaç ay içinde 400’e yakın kişiyi biraraya getirdi ve Forum Sağlık 2023 Platformuna dönüştü.

Uzun soluklu, geniş katılımlı olması hedeflenen platform, “Cumhuriyet’in yeni yüzyılında nasıl bir sağlık sistemi?” sorusuna odaklanıyor. Kurumlardan bağımsız, yaş, meslek, unvan sınırlaması olmadan, tek tek bireylerin kendi sözünü söyleyebileceği, tecrübelerini, hayallerini, önerilerini paylaşabileceği forumun ana mekânı dijital: https://saglik2023.org/ Buradan yürütülen tartışmalar ise sadece forum katılımcılarının değil herkesin izlemesine, katkı sunmasına açık.

“Nasıl bir sağlık sistemi?” tartışmasını, canlı webinar’lar, röportajlar, pandeminin izin verdiği ölçüde yüz yüze toplantılarla, güncel meseleleri dinamik bir yapıda ele alarak sürdürmeyi planlayan Forum Sağlık 2023’ün kamuya açık ilk etkinliği “İyilik Hali ve Piyasalaşma” 15 Aralık’ta yapıldı ve youtube üzerinden canlı yayınlandı.

BİR SONRAKİ ETKİNLİK 23 ARALIK'TA

Bir sonraki etkinlik 23 Aralık’ta. Faruk Bildirici’yle Fikir Çemberi’nin konukları Uğur Emek, Aziz Konukman, Kayıhan Pala, Ali Şeker, Gülbiye Y. Yaşar, Sağlık Bakanlığı’nın bütçesini konuşacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol