birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 09.04.2020 18:36

Fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu

Aydın'ın Söke ilçesindeki evinde yalnız yaşayan 61 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı, evinde ölü bulundu

Fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu

Aydın Söke'de yalnız yaşayan fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı'dan (61) 3 gündür haber alamayan kardeşi dün saat 16.00 sıralarında durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, zile basmalarına rağmen kapıyı açan olmaması üzerine çilingir çağırdı. Çilingir yardımıyla eve giren polis, Dinarlı'nın salonda yerde cansız bedeni ile karşılaştı.

Vücudundan herhangi bir kesici ve delici alet yarası bulunmayan Dinarlı'nın cansız bedeni, polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

TUFAN DİNARLI KİMDİR?

İlk karma sergisini 1983 yılında açan Tufan Dinarlı, bugüne kadar toplam 56 fotoğraf etkinliği gerçekleştirmişti. Dinarlı'nın Söke Ovası'nda pamuk yetiştirenleri ''Beyaz Bir Öykü; Pamuk İnsanları'' ve Ege Bölgesi'ndeki geleneksel deve ve boğa güreşi, Kurakucak Pehlivan Güreşleri ve Rahvan At Yarışları'nı konu alan ''Ege'de Kış Eğlenceleri'' konulu saydam gösterileri bulunuyor. Dinarlı, 2004 yılında ''İzmir Saat Kulesi'' ve 2005 yılında ''8 Mart'' isimli iki kısa metrajlı filmi yapıp, yönetmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız