birgün

5° AÇIK

‘Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, çocuk istismarı skandalıyla gündeme oturan Hiranur Vakfı’ndan isimlerle çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

GÜNCEL 09.12.2022 14:16
‘Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi’
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in altı yaşındaki kızını müridiyle ‘evlendirmesi’ ve çocuğun yıllarca istismar edilmesiyle gündeme oturan Hiranur Vakfı’ndan isimlerle çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

Vakfın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgilere göre; 23 Mayıs 2017'de Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimi, İçişleri Bakanı Soylu'yu makamında ziyaret etti.

Ziyaret, "Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yu ziyaret ettiler" notuyla paylaşıldı.

Soylu'nun, Hiranur Vakfı yöneticileri ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Başarır, "Hiranur Vakfı'nın fotoğraf arşivinden Süleyman Soylu çıktı! Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi…" ifadelerini kullandı.

BAKAN YARDIMCISI ERSOY'A DA HİRANUR ZİYARETİ

Vakfın ziyareti sadece Soylu ile sınırlı kalmadı.

Hiranur Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kul ve vakfın Yurtiçi Sorumlusu Şahin Palut'un, Soylu'nun yardımcısı Mehmet Ersoy'u da ziyaret ettiği anlaşıldı.

Söz konusu ziyaret, vakıf tarafından "Hiranur olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kul ve Yurtiçi Sorumlumuz Şahin Palut ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanımızın yardımcısı Mehmed Ersoy'u makamında ziyaret ettik" sözleriyle paylaşıldı.

fotoroman-suleyman-yine-bildiginiz-gibi-1098232-1.

AKP İLÇE BAŞKANLIĞI DA GÖRÜŞMÜŞ

Öte yandan AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın da "Sancaktepe’de faaliyet gösteren Hiranur Vakfı’nı ziyaret ettik. Yaptıkları hizmetler için teşekkür ettik" paylaşımı ortaya çıktı.

Vakfın, AKP Sancaktepe İlçe Başkanlığı yöneticileriyle de el ele çekilmiş görüntüleri bulunuyor.

fotoroman-suleyman-yine-bildiginiz-gibi-1098233-1.

fotoroman-suleyman-yine-bildiginiz-gibi-1098234-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol