birgün

24° AZ BULUTLU

AVRUPA 21.02.2020 12:24

Frankfurt taraftarından ırkçı katliama tepki: 'Naziler dışarı'

Eintracht Frankfurt'un Salzburg'u 4-1 yendiği karşılaşmada ev sahibi takımın seyircileri, 9 kişinin öldürüldüğü Hanau'daki ırkçı katliama tepki gösterdi. 55 bin seyirci "Naziler dışarı" sloganı attı

Frankfurt taraftarından ırkçı katliama tepki: 'Naziler dışarı'

BİRGÜN / ALMANYA

Almanya'nın Hanau kentinde meydana gelen ve 9 kişinin yaşamını yitirdiği ırkçı katliama tepkiler sürüyor.

Eintracht Frankfurt ile Salzburg arasında oynanan Avrupa Kupası karşılaşmasında her iki takım da siyah bant taktı. Bir dakikalık saygı duruşunu birkaç seyircinin bozmak istemesine 55 bin seyirci "Naziler dışarı" sloganı ile yanıt verdi.

Karşılaşmayı Frankfurt 4 - 1 kazandı.

Hafta sonunda Almanya 1 ve 2. Lig karşılaşmalarında takımların siyah bant ile çıkacakları ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunacakları kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Almanya'nın Hanau kentinde bulunan bir nargile bara giren Tobias Rathjen isimli aşırı sağcı saldırgan 9 kişiyi katletmişti.

Polisten yapılan açıklamada, Rathjen'in evinde ölü olarak bulunduğu belirtilmişti.

Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank, ırkçı saldırıya yönelik soruşturma kapsamında Hanau'daki katliam hakkında bilgisi olanların veya destekçilerinin bulunup bulunmadığının araştırılacağını ifade etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız