birgün

33° AÇIK

AVRUPA 26.03.2021 17:30

Fransa'da çiftçiler, hükümetin tarım politikasını protesto etti

Fransa'da çiftçiler, hükümetin tarım ve hayvancılık alanındaki politikalarını protesto etti. Eylemde valilik binasının önüne gübre döküldü, elektrik direkleri devrildi.

Fransa'da çiftçiler, hükümetin tarım politikasını protesto etti

Fransa'da çiftçiler, hükümetin tarım ve hayvancılık alanındaki politikalarını protesto etmek için Clermont-Ferrand kentinde, çok sayıda traktörle eylem yaptı.

Fransa'da hükümetin tarım ve hayvancılık alanındaki politikalarını protesto eden çiftçiler, Clermont-Ferrand kentinde traktörleriyle şehir merkezinde toplandı.

Hükümet politikalarını Clermont-Ferrand valilik binasının önüne gübre dökerek protesto eden çiftçilere jandarma göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti.

Çiftçiler, elektrik direklerini devirdi.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol