birgün

15° HAFİF YAĞMUR

Fransa'da cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Zemmour'a yumurtalı protesto

Fransa'da cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Eric Zemmour, Moissac kentine yaptığı ziyarette bir kişinin yumurtalı protestosuyla karşılaştı. Protestocunun bu eylemi, engelli çocukların okullarda eğitim görmemesi gerektiğini savunan Zemmour'a tepki göstermek için gerçekleştirdiği belirtildi.

DÜNYA 13.03.2022 01:07
Fransa'da cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Zemmour'a yumurtalı protesto
Abone Ol google-news

Fransa'da cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Eric Zemmour, Moissac kentine yaptığı ziyarette yumurtalı protestoyla karşılaştı.

Fransız basınında paylaşılan görüntülere göre, Moissac'ta bir kişi, etrafında korumaların olduğu sırada aracından inen Zemmour'a yaklaşarak yumurtayı kafasında kırdı.

Protestocu, güvenlik güçlerince hızlı şekilde yakalanarak karakola götürüldü.

Cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Zemmour, saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Şiddetin hangi tarafta olduğunu görüyoruz. Demokratik münazarayı kabul etmeyen insanlar var" dedi.

Diğer yandan, Montauban Savcılığından yapılan açıklamada, protestocunun emekli çiftçi ve oğlunun engelli olduğu belirtildi.

Protestocunun bu eylemi, engelli çocukların okullarda eğitim görmemesi gerektiğini savunan Zemmour'a tepki göstermek için gerçekleştirdiğini belirttiği aktarılan açıklamada, 14 Mart'ta hakim karşısına çıkacağı kaydedildi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol