birgün

29° AÇIK

Fransa'da görevdeki polis ve jandarmanın görüntülerini paylaşmak yasaklanacak

Fransa'da görevde olan polis ve jandarmanın görüntülerini sosyal medyada paylaşmak yasaklanacak. Yasağa uymayanlara 1 yıl hapis ve 45 bin avro ceza verilecek.

AVRUPA 02.11.2020 23:53
Fransa'da görevdeki polis ve jandarmanın görüntülerini paylaşmak yasaklanacak
Abone Ol google-news

Fransa'da görevde olan polis ve jandarmanın görüntülerinin sosyal medyada paylaşmanın yasaklanacağı, buna uymayanlara 1 yıl hapis ve 45 bin avro ceza verileceği bildirildi.

AA'da yer alan habere göre, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Ulusal Meclis'te yaptığı açıklamada, mecliste bugünlerde "genel güvenlik" yasa tasarısının görüşüldüğünü belirtti.

YASAĞA UYMAYANLARA HAPİS VE PARA CEZASI

Yasa tasarısıyla görevdeki polis ve jandarmanın görüntülerini sosyal medyada paylaşmanın yasaklanacağını ifade eden Darmanin, bu yasağa uymayanlara1 yıl hapis ve 45 bin avro ceza kesileceğini kaydetti.

Darmanin, ayrıca terörle mücadele amacıyla ülkede drone kameraların kullanılacağını söyledi.

Fransa'da sarı yeleklilerin gösterilerinde ve emeklilik reformuna karşı yapılan eylemlerde polisin protestoculara karşı kullandığı şiddet görüntülenmiş ve sosyal medyada paylaşılmış, bunun üzerine polisler hakkında soruşturmalar açılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol